• Енергетичні напої можуть викликати серцевий напад?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 28 грудня 2015 року

Енергетики небезпечні для підлітків і дітей, в тому числі і для тих, хто не має проблем зі здоров'ям. Вживання енергетичних напоїв може викликати у підлітка серцевий напад і навіть призвести до раптової смерті, кажуть іспанські кардіологи.

Причина такої небезпеки «енергетиків» полягає у великій кількості кофеїну, який міститься в цих напоях. Наприклад, банка Red Bull об'ємом 250 мл містить 80 мг кофеїну, а 500 мл Monster Energy — 160 мг.

Раніше вважалося, що одна банка (250 мл) енергетичного напою, як правило, безпечна для більшості здорових підлітків, за умови, що в цей час вони не займаються спортом або тренуванням.

Однак, як показує нове дослідження, надмірні дози кофеїну викликають у молодих здорових людей безладне серцебиття і серцеві напади. Внаслідок цього, ймовірність розвитку синдрому раптової смерті від аритмії SADS або миготливої ​​аритмії (фібриляції передсердь) та інших аритмій є дуже високою.

Згідно з дослідженнями іспанських учених, енергетики з високим вмістом кофеїну провокують зміни в механізмі серцевих скорочень, які збільшують ризик смертельних порушень ритму. Поширеними симптомами є проблеми з серцем, аритмія та неврологічні розлади — судоми і напади.

Деякі з енергетиків містять кофеїн під виглядом інших стимуляторів, наприклад, гуарани. Гуарана містить у 2 рази більше активних компонентів. Такі інгредієнти, як таурин і женьшень, можуть мати невизначений ефект.

Вживання енергетиків разом із алкоголем або іншими стимуляторами підвищує їхню небезпеку, збільшуючи ризик смертельного наслідку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...