• Фізичні вправи подовжать життя літніх людей

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 15 березня 2016 року

Регулярні фізичні вправи корисні для людей різного віку, літнім людям — подовжують життя. Такого висновку дійшли вчені з Норвегії.

Фізична активність, чи то спортивна ходьба, заняття гімнастикою або ранкова пробіжка, корисні для серця. Головна умова такого тренування — його регулярність: щодня або кілька разів на тиждень цілком достатньо для того, щоб ви, незважаючи на свій вік, мали гарне самопочуття.

Нове дослідження, яке підтверджує користь регулярної фізичної активності, а саме, її зв'язок із тривалістю життя літніх людей, встановили вчені з Осло (Норвегія).

У дослідженні взяли участь 5700 чоловіків у віці від 68 до 77 років. Спостереження показали, що ті з учасників експерименту, хто займався спортом не менше трьох годин на тиждень, жили приблизно на 5 років довше, ніж ті, хто мав малорухливий спосіб життя. При цьому, на тривалість життя однаково впливають як легкі, так і важкі вправи. Але заняття легкими вправами менше 1 години на тиждень не впливають на тривалість життя.

Як показує дослідження, регулярна фізична активність в літньому віці так само продовжує життя, як і відмова від куріння. Тому людям у віці старше 65 років рекомендується робити помірні вправи 1,5 години на тиждень.

Тим не менш, у наш час дорослі люди мало займаються спортом і не отримують необхідних помірних фізичних навантажень. Благодійна організація Британський фонд серця представила звіт, який вказує на цю проблему. За їхніми дослідженнями, у Португалії близько 70% дорослих людей не отримують помірних фізичних навантажень, у Польщі — 55%, у Франції — 46%, у Великобританії — 44%, в Хорватії — 34%. Найбільш фізично активними виявилися німці (26%) і голландці (14%).

Представник організації пані Джулі Уорд каже: «Регулярна фізична активність, незалежно від вашого віку, корисна для вашого серцевого здоров'я і в кінцевому підсумку може допомогти вам жити довше. Ми говоримо про те, що кожні десять хвилин йдуть в рахунок, і прості, більш активні зміни в повсякденну рутину можуть вивести вас на шлях до поліпшення серцевого здоров'я».

Про те, як збільшити свою щоденну фізичну активність, ви можете дізнатися в статті «Фізична активність: як зробити перший крок до здоров’я».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...