• Вчені представили унікальний спосіб боротьби з облисінням

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 квітня 2015 року

Облисінням або, по-науковому, алопецією, різного ступеня страждає близько половини чоловічого населення планети. Новий, незвичайний, спосіб боротьби з облисінням може з’явитися вже найближчим часом.

Основними причинами облисіння є гормональні порушення та порушення обміну речовин, неправильне харчування, нестача вітамінів, а також деякі захворювання та стрес. Сьогодні сучасна медицина пропонує два основні способи боротьби з облисінням — лікарська терапія і трансплантація власного волосся.

Ще один спосіб боротьби з облисінням відкрили вчені з Університету Південної Каліфорнії. Як показують їхні дослідження, висмикування волосся в певній мірі викликає їх більш активне зростання. В експерименті дослідники намагалися визначити, за яким принципом взаємодіють між собою волосяні фолікули при відновленні волосся.

В експерименті у гризунів на круговій ділянці шкіри були висмикнуті 200 волосяних фолікулів. У випадку, коли проводилося рідке висмикування окремих волосинок на ділянці діаметром 6 мм, регенерація не спостерігалася. В іншому випадку, коли видалялося 200 волосяних фолікулів на ділянці діаметром 5 мм, то в процесі їх самовідновлення з’являлося 1300 нових волосинок. При видаленні тієї ж кількості волосся (200), але на меншій ділянці (4 мм), з’являлося 780 нових волосинок.

Також було встановлено, що організм реагує на процес волосяної регенерації через хімічні та імунологічні реакції.

За словами вчених, зміна густоти волосся сприймається організмом як «сигнал до дії» або навіть як шкода здоров’ю, у відповідь на яку він намагається відшкодувати втрачене. При цьому, кожен волос «вирішує» що має статися далі, і за досягнення певного порогу (названого вченими «кворумом») запускається процес відновлення. Ця концепція була названа дослідниками «реакцією кворуму».

За словами наукового керівника Чен-Мін Чона, «Це дослідження потенційно веде до нових методів у лікуванні форми облисіння — алопеції». І хоча, за словами дослідників, поки залишається неясним, чи можна результати дослідження застосувати до лікування облисіння у людей, факт того, що густота волосся підвищується після активного їх вищипування на досліджуваній ділянці, є незаперечним.

З результатами дослідження можна ознайомитися в науковому журналі Cell.


Читайте також:
Читання книг здатне лікувати: нові медичні факти
Догляд за волоссям за допомогою олії: прості поради

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...