• Людина палить через розлади психіки?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 2 липня 2015 року

Сучасні сигарети є ще більш небезпечними, ніж раніше: незалежно від того, скільки ви палите, ризик виникнення хвороб як і раніше залишається високим і навіть більшим, ніж кілька років тому.

Виконувач обов’язків головного санітарного лікаря США представив доповідь щодо сучасного стану паління і нікотинової залежності у всьому світі. Зокрема, в ній ідеться, що сучасні сигарети з іще більшою ймовірністю, ніж раніше, можуть викликати рак легенів та інші небезпечні захворювання. В порівнянні з 60-ми роками ХХ століття, коли була опублікована перша доповідь головного санітарного лікаря, сьогодні курцям загрожує ще більша небезпека розвитку раку легенів.

Для більшості ці висновки є несподіваними, адже в світі спостерігається тенденція до відмови від паління і тепер викурюють менше сигарет.

Також в доповіді наголошується, що курцям з «багаторічним стажем» загрожують такі захворювання як ревматоїдний артрит, туберкульоз, ослаблення імунної системи, рак товстої кишки, рак печінки, діабет, імпотенція. Останні дослідження виявили, що паління викликає появу й нових захворювань — одну з форм сліпоти (вікова макулярна дегенерація). А у пасивних курців значно підвищується ймовірність інсульту.

Незважаючи на всі доводи міністрів охорони здоров’я, безліч людей у всьому світі не можуть кинути палити або відмовляються від паління лише на деякий час. Причина цього в тому, що паління — не просто звичка. У більшості випадків під цю залежність потрапляють люди з психічними відхиленнями: сьогодні вже науково обґрунтовано, що люди з психічними захворюваннями палять майже вдвічі більше і є більш залежними від нікотину, ніж люди, які не страждають від психічних розладів.

Ці люди також намагаються відмовитися від паління і за вдалих обставин можуть повністю і назавжди залишити цю згубну звичку, без будь-яких негативних наслідків.

Поширеність паління і тенденція до відмови від нього у здорових людей і людей з психічними захворюваннями детально вивчались вченими протягом кількох років. Психічне захворювання (у тому числі епізодичні невротичні та тривожні розлади) визначалося в амбулаторних умовах, а статус паління оцінювався за допомогою відповідей добровольців на запитання.

У числі інших факторів, що впливають на паління, враховувалися: стать, вік, раса, сімейний стан, освіта, зайнятість, дохід, місце проживання, страхова категорія.

Відмова від паління в період 2004–2011 рр. показала, що у людей без психічних захворювань рівень паління зменшився на 2,7%, а у тих, хто страждає психічними захворюваннями, — лише на 0,4%.

У другій частині дослідження вчені визначали вплив психіатричного лікування на відмову від паління. В експерименті взяли участь люди з психічними відхиленнями, які викурили більше ста сигарет протягом життя. В результаті виявилося, що при будь-якому лікуванні психічного здоров’я ймовірність відмови від паління збільшується. Однак при цьому амбулаторне лікування позитивно впливає на відмову від паління, а стаціонарне лікування — ні.

Ясно одне: відмову від паління потрібно починати з подолання психологічної залежності, а в деяких випадках — із серйозного психіатричного лікування. Хочеш бути щасливішим — кинь палити!


Читайте також:
Чи корисніші електронні сигарети за звичайні
Ризик інфарктів вище у жінок, які палять

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...