Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дієві ліки від хвороби Альцгеймера — куркума

Субота, 13 березня 2021 року

Куркума — основна складова традиційної індійської приправи каррі — може стати основним компонентом ліків від хвороби Альцгеймера.

Куркума, а точніше, її кореневища та стебла, здавна цінується не тільки як пряність, але й як лікарська рослина. Куркума містить ефірне масло, до складу якого входять сесквітерпенові кетони, сесквітерпен-цінгіберен, борнеол та інші терпеноїди. Крім ефірної олії, в куркумі міститься куркумін — пігмент, що підфарбовує приготовлену з додаванням цієї пряності їжу в жовтий колір.

Раніше доктору М. Фіалу (університет Каліфорнії, Лос-Анджелес) вдалося виділити куркуміноїд-3 — найактивніший компонент витяжки куркуми. Згідно з дослідженнями Фіала, куркуміноїд-3 має дивовижні властивості: здатний не тільки призупинити перебіг хвороби Альцгеймера, але й повернути цей процес назад.

Результати його дослідження показали, що куркуміноїд-3 активізує імунну систему й допомагає зруйнувати шкідливі протеїни, які блокують роботу мозку і є причиною хвороби.

Вчені з Німеччини також звернули увагу на дивні властивості куркуми та провели своє дослідження, яке підтвердило: біологічно активні речовини, що містяться в куркумі, допомагають в лікуванні неврологічних захворювань.

В експерименті стовбурові клітини гризунів поміщалися в розчин витяжки куркуми. Концентрація розчину змінювалася. Як відомо, стовбурові клітини відповідають за регенерацію пошкоджених нервових тканин. Однак, якщо у нижчих ссавців, риб і рептилій стовбурові клітини добре виконують регенеративну функцію, то у людини їхня функція недостатня для повноцінного відновлення.

Куркума містить 2 біологічно активних компоненти, що становлять для вчених найбільший інтерес: куркумін і бета-турмерон. З раніше проведених досліджень відомо, що куркумін має антиканцерогенні властивості та зменшує запальні процеси. Що стосується ефірної олії бета-турмерон, то якраз її дія й досліджувалася в цьому експерименті.

Результати показали, що після ін’єкції витяжки куркуми стовбурові клітини ставали більш активними, і зі збільшенням концентрації розчину також зростала й активність клітин. І хоча такі експерименти поки не були проведені на людях, і необхідні подальші дослідження, але вчені сподіваються, що отримані результати можуть допомогти розробити ліки від хвороби Альцгеймера та інсульту.

Результати досліджень були опубліковані в журналі Stem Cell Research and Therapy.


Читайте також:
Старіння — неминучість або виклик науці?
Насичені жири та серцево-судинні захворювання — зв’язку немає?

Comments   

загрузка...