• Ризик захворіти хворобою Альцгеймера у майбутньому показує аналіз крові

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 21 липня 2015 року

Новий метод виявлення хвороби Альцгеймера дозволяє з точністю 87% передбачити ймовірність розвитку цього захворювання протягом найближчого року.

В наш час лікування такого серйозного захворювання як хвороба Альцгеймера є практично неможливим. За статистикою, тільки за останній десяток років 99,6% спроб запобігти або уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера виявилися марними.

За словами фахівців, причиною цього є складність ранньої діагностики захворювання, перші симптоми якого з’являються за 10 років до початку самої хвороби, і, як наслідок, пізнє лікування захворювання. В той час, як одні вчені розробляють препарати, які будуть здатні запобігти загибелі клітин мозку, інші — шукають способи виявлення хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях.

Нещодавно вчені провели порівняльний аналіз складу крові 476 пацієнтів, які страждають на хворобу Альцгеймера, 452 здорових людей і 220 людей з незначними когнітивними погіршеннями. За підсумками порівняння був розроблений тест, що враховує кількість білка в складі крові, що дозволяє з точністю 87% передбачити ймовірність розвитку цього захворювання протягом найближчого року у пацієнтів з незначними когнітивними погіршеннями.

Керівник дослідження С. Лавстон, Оксфордський університет, каже: «Ми хочемо, щоб люди починали лікування раніше, ніж вони це роблять сьогодні, це і було нашою головною метою».

І хоча нові розробки поки не готові до застосування в хірургічній практиці, тест на схильність до хвороби Альцгеймера дозволить тестувати ліки від старечого недоумства.

За словами доктора Я. Пайка, ця розробка — помітний крок вперед. Проте ще має пройти кілька років, перш ніж нові методи стануть широко застосовувати. Також, за словами фахівців, для виявлення перших симптомів хвороби Альцгеймера тесту за аналізом крові недостатньо для точної діагностики, проте він буде доповнювати томограму мозку та аналіз цереброспінальної рідини.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Alzheimer’s & Dementia.


Читайте також:
Деменція: що може зупинити відмирання клітин мозку 
Сон в освітленій спальні несе небезпеку для здоров’я

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...