Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи ефективна дієта за групою крові, — дослідження

Четвер, 27 серпня 2020 року

Дієта за групою крові ніяк не впливає на стан здоров’я. Такі висновки першого масштабного дослідження перевірки даної гіпотези.

Дослідження було проведене канадськими вченими, що займаються дослідженням впливу продуктів харчування на наш організм. Раніше вважалося, що дієта та харчування з урахуванням групи крові знижує ризик розвитку хронічних захворювань і в цілому позитивно впливає на здоров’я.

Дієта за групою крові була розроблена американським натуропатом П. Д’Адамо наприкінці 90 х років ХХ століття. Його книга «Eat Right for Your Type» стала бестселером і була перекладена на півсотні мов.

Основна ідея Д’Адамо полягала в тому, що з покоління в покоління травна й імунна системи передають схильність до продуктів, що вживаються. Таким чином між кров’ю та їжею, що споживається, формується хімічна реакція, яка й стає «генетичною спадщиною». Відповідно до цієї гіпотези, необхідно дотримуватися певних правил харчування у відповідності зі своєю групою крові, успадкованої від предків.

В межах вперше проведеного подібного дослідження вчені проаналізували дані 1455 здорових різностатевих молодих людей у віці від 20 до 29 років, які належать до різних етнокультурних груп.

За системою AB0 в учасників дослідження була визначена група крові та показники кардіометаболічних факторів ризику: рівень холестерину, інсуліну, глюкози, тригліцеридів та ін.

Потім їм були запропоновані 4 списки продуктів, рекомендовані або не рекомендованих до вживання для 4 груп крові. Кожен з учасників повинен був сам вирішити — дотримуватися чи ні цих рекомендацій.

Протягом 6 років (жовтень 2004 — грудень 2010 року) щомісяця збиралися дані щодо харчування та фізичного стану учасників.

Для оцінки впливу дієти по групі крові на зміни в самопочутті та поліпшення показників кардіометаболічного факторів ризику, учасники експерименту були поділені на 2 групи: до першої відносилися ті, хто суворо дотримувався дієти Д’Адамо у відповідності зі своєю групою крові, до другої — ті, хто також дотримувався дієти по групі крові, але не відповідно до типу своєї крові.

Результати показали, що не існує зв’язку між групою крові учасників дослідження і впливом тієї або іншої дієти на стан здоров’я. Всі види дієт, яких дотримувалися учасники, благотворно вплинули на їхній стан здоров’я: нормалізували кров’яний тиск, вагу, рівень інсуліну, холестерину, глюкози та ін.

Один з авторів дослідження, Ель-Соемі, каже: «Те, як індивідуум реагує на будь-яку з цих дієт, абсолютно не пов’язане з його групою крові, а повністю залежить від індивідуальної чутливості організму до вегетаріанської або низкоуглеводної дієти. Отримані результати дозволяють нам аргументовано стверджувати, що теорія, що лежить в основі дієти за групою крові, помилкова».

Читайте також

Здорове харчування: як вберегтися від генетичних фантазій

Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття

Comments   

загрузка...