• Скільки вартує орендувати житло в Києві

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 20 січня 2014 року

Оренда житла в столиці України є недешевою у порівнянні з іншими областями, тому більшості із тих, хто приїздить сюди, доводиться підшукувати більш-менш прийнятні варіанти як за рівнем комфорту, так і за ціною. Із чого можна обрати?


Фото: Guillaume Speurt/flickr.com

Портал нерухомості domik.ua склав рейтинг найдешевших для оренди жител.

На першому місці опинились, звичайно ж, койко-місця. Такі обійдуться постояльцям від 650 гривень на місяць — в разі, якщо помешкання розташоване далеко від метро, 750 гривень на місяць — якщо поруч зі зручною транспортною розв’язкою, а від 950 гривень — якщо в центрі.

Але суттєвим недоліком такого житла є те, що жити доведеться в кімнаті з 5—6, а іноді й більшою кількістю сусідів. Такі помешкання називають хостелами. У них облаштовані ванні кімнати та кухні, а за порядком стежить хазяйка. Іноді такі розміщуються у звичайних житлових будинках, а не в гуртожитках.

Здають койко-місця і власники квартир. Так, майже за таку саму суму, за 700 гривень, можна знайти койко-місце в кімнаті із хазяйкою. Якість помешкання тут буде вищим, проте і вимоги до жильців тут будуть суворішими: хтось здасть кімнату лише дівчині без шкідливих звичок, хтось висуває вимогу, щоб квартирантом був тільки хлопець.

Ще трохи дорожче, близько 800 гривень, коштуватиме підселення у квартиру без хазяйки, до того ж не поруч із метро, повідомляє портал.

Окрему кімнату можна зняти за 1200—1500 гривень на місяць у квартирі не поруч із метро — на Троєщині, на Воскресенькому, Райдужному масивах, дорожче — біля станцій метро.

Наступними в рейтингу доступності розміщуються «гостинки» — окремі квартири невеликої площі без балконів. За такі потрібно буде платити приблизно 3 тисячі гривень на місяць, а за ті, що близько до метро та з кращим ремонтом — близько 3600 гривень.

З’являються і більш доступні варіанти житла, наприклад, «гостинки» та 1-кімнатні квартири ціною в 2000—2500 гривень в Дарницькому районі, проте претендентів на них багато, і на такі житла моментально знаходяться претенденти.

Експерти порталу говорять: якщо пошукати хороші варіанти, то можна вкластись і в 1000 гривень в місяць за оренду, а от більш зручні можна знайти навіть до 3000 гривень.
Підписатися:

Коментарі