• Насичені жири та серцево-судинні захворювання — зв’язку немає?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 19 липня 2015 року

Зв’язок між споживанням насичених жирів, що містяться в багатьох м’ясопродуктах, і виникненням серцево-судинних захворювань, для вчених знову під питанням.

Вважається, що добова норма споживання насичених жирів для чоловіків становить не більше 30 г, для жінок — не більше 20 г. У раціоні більшості людей це значення перевищує допустиму норму. Насичені жири містяться в м’ясопродуктах (жирна яловичина, сосиски, бекон), в сирах, вершках, а також у вершковому маслі, пальмовій та кокосовій олії.

Для збалансованого харчування споживання насичених жирів є обов’язковим, але, в той же час, їх надмірне споживання може призводити до підвищення рівня холестерину в крові, виникненню серцево-судинних захворювань.

Враховуючи це, дієтологи пропонували доповнювати або повністю замінювати насичені жири ненасиченими жирами рослинного походження, такими як соняшникова або оливкова олія.

Однак, за словами фахівців з Британського фонду з боротьби із серцевими захворюваннями, все ще немає доказів того, що заміна насичених жирів ненасиченими знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Для таких висновків кардіологи з Кембріджського університету проаналізували дані 72 досліджень, в яких взяли участь 600 тисяч чоловік. За словами вчених, загальна кількість насичених жирів в організмі людини не пов’язана з ризиком виникнення серцево-судинних захворювань. При цьому, не важливо те, як вимірюють їх кількість: за аналізами крові або за змістом насичених жирів у раціоні.

Однак кардіологи підкреслюють, що отримані результати зовсім не означають, що відтепер можна вживати в їжу без обмежень продукти з великим вмістом насичених жирів.


Читайте також:
Чи дійсно низький рівень холестерину в крові корисний для здоров’я?
Здорове харчування навесні — як відновити сили після зими

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...