• Ризик інфарктів вище у жінок, які палять

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 15 серпня 2011 року

Вперше вченими було встановлено статистичне співвідношення ризику захворювань серед курців жінок і чоловіків.

За словами вчених, куріння підвищує ризик інфаркту серед жінок значніше, ніж у чоловіків. Дослідження, в якому взяли участь близько 2,5 млн осіб, було проведено американськими вченими в ряді країн, у тому числі в Туреччині, Сінгапурі та Норвегії.

У журналі Lancet була опублікована стаття, в якій вчені висунули припущення, що пояснює чому жінки, які палять, мають підвищений ризик інфарктів у порівнянні з чоловіками.

Незважаючи на те, що про підвищений ризик інфарктів серед тих, хто палить, відомо давно, але тільки тепер вдалося встановити статистичне співвідношення ризику захворювань серед курців жінок і чоловіків: у жінок на 25% частіше куріння викликає інфаркт.

На думку вчених, жіночий організм сприймає і абсорбує більше токсичних речовин, що входять до складу сигарет; цим також пояснюється той факт, чому жінки, які палять, в порівнянні з чоловіками частіше хворіють на рак легенів.

Благодійні організації, які виступають за здоровий спосіб життя, звинувачують тютюнової індустрії в тому, що вона проводить рекламну кампанію, спрямовану на жінок.

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...