• Курортне лікування та оздоровчі процедури. Частина 1

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 7 червня 2011 року
Наближається пора відпусток. Літо - найкращий час для гарного відпочинку, а також відновлення власного здоров'я.
 
Санаторії та курорти пропонують безліч оздоровчих процедур, які можуть бути підібрані для вас індивідуально, з урахуванням вашого фізичного здоров'я і особистих вподобань. Ви самі можете визначити найпідходящіші методи релаксації та оздоровлення, а можете довіритися фахівцям.

Водолікування

Вода здавна застосовувалась при оздоровчих процедурах. Вона здатна перетворювати негативну енергію в тілі людини у позитивну. Основою водолікувальних процедур є нервово-рефлекторний механізм, оскільки шкіра людини чутлива до будь-яких подразнень, у тому числі до води. Так, холодна вода тонізуює, а тепла - заспокоює. При використанні в оздоровчих водолікувальних процедурах мінеральної води, з'являється ще й додатковий подразнюючий чинник - солі і гази, які містяться в ній.


Ванни як різновид оздоровчих водолікувальних процедур, можуть бути як з водопровідної, так і з мінеральної води.

Вуглекислі ванни призначають при лікуванні серцево-судинної системи: вуглекислий газ знижує частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск знижується, дихання стає глибшим та спокійнішим. Однак при використанні даної оздоровчої процедури слід враховувати своєрідний вплив вуглекислого газу на нервову систему. Вуглекислий газ підвищує активність ЦНС, а його тонізуючий вплив на кору головного мозку покращує емоційний фон, настрій та сон.

Сухі вуглекислі ванни діють як антисептик, цей вид оздоровчих процедур показаний при відновленні шкіри після опіків. Ванни допомагають при невротичних розладах, лікують депресію, втому і безсоння, підвищують імунітет за рахунок утворення у крові еритроцитів і лімфоцитів. Вони також благотворно діють на судини, підвищують еластичність капілярів, стабілізують артеріальний тиск і кровопостачання усіх органів і тканин.
 

Ароматичні ванни, із додаванням різних ароматичних масел, морської солі, задіюють нейрогуморальні механізми у корі мозку за рахунок дотику води і вдихання ароматичних речовин. Метою проведення ароматичних ванн є розслаблення. Крім цього, ароматичні ванни, як одна з основних оздоровчих водолікувальних процедур, благотворно діють на шкіру, покращують її пружність, очищують пори, освіжають і покращують зовнішній вигляд.


До водолікувальних процедур відносять також перлинні, вихрові та йодо-бромні ванни. Ванни поліпшують настрій, сон, нормалізують артеріальний тиск, знімають напругу у корі головного мозку, поліпшують апетит та піднімають життєвий тонус.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...