• Шкідливість цукру, кофеїну, сигарет і солі

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 26 квітня 2011 року
Вчені змогли відповісти, скільки часу необхідно для негативного впливу цукру, кофеїну, сигарет і солі на організм людини.

Тютюновому диму досить 3-х секунд для запуску згубного механізму в організмі, про це говорить професор Р. Вест - керівник досліджень впливу тютюну в Британському центрі раку. Тютюновий дим, потрапляючи в легені, перевантажує серце, підвищує кров'яний тиск, викликає подразнення і запалення дихальних шляхів. Від першого затягування до початку генетичних змін достатньо лише 15 хвилин, при цьому за 7 секунд нікотин встигає дійти до мозку, а гормон, який при цьому вивільняється - допамін - і є причиною тютюнової залежності: він створює відчуття полегшення.

Крім цього, концентрація окису вуглецю (газу без кольору і запаху) як складової сигаретного диму, в 600 разів перевищує допустимі показники. Окис вуглецю знижує концентрацію кисню в крові, при цьому до свого попереднього стану організм може повернутися тільки через шість годин після однієї викуреної сигарети.

Цукор починає свій пагубний вплив ще до надходження у шлунок - такою є думка У. Аренс (Британська дієтологічна асоціація). Цукор, а точніше бактерії, які перетворюють цукор на кислоту, є причиною руйнування емалі. І тільки через годину (якщо нічого не їсти протягом цього часу), за рахунок роботи слини баланс буде відновлено. Цукор не тільки руйнує емаль, а й підвищує рівень глюкози в крові, і тому вважається фактором ризику діабету другого типу. Після споживання цукру, показники рівня глюкози в крові знизяться тільки через годину, а на зміну їм прийдуть голод, втому і роздратування.

За словами У. Аренс, бажано споживати цукор/крохмаль разом з жирами та протеїнами, при цьому всмоктування цукру буде відбуватися повільніше, і організм не зазнає різких коливань у рівні глюкози. Імунна система пригнічується: підвищуючи рівень інсуліну, цукор гальмує експресію гормонів росту. Здатність білих кров'яних клітин поглинати бактерії буде знижена на 40%, для цього достатньо 20 чайних ложок цукру. Протягом двох годин після споживання солодкого це буде найбільш помітно, при цьому сам ефект збережеться ще, як мінімум, 5 годин.

Як було встановлено німецькими дослідниками, для нанесення шкоди мозку алкоголю буде досить шести хвилин. Ці дані були отримані в ході дослідження, в якому групі чоловіків і жінок запропонували випити два-три келихи вина або пінти пива і одночасно з цим пройти сканування мозку. Результати, опубліковані в Journal Of Cerebral Flow And Metabolism, свідчать про те, що зі зростанням рівня алкоголю знижується і концентрація сполук, що виконують функцію захисту мозку.

Тепер про сіль. Звіт в American Journal Of Clinical Nutrition: за 30 хвилин сіль може знизити пластичність артерій; вона збільшує навантаження на серцево-судинну систему і серце, оскільки утримує в тілі до 2-х літрів води.

Печиво, кекси і сири, які містять насичені жири, можуть призвести до проблем зі згортанням крові, вже через годину вони збільшують ризик утворення тромбу. Медики рекомендують споживати омега-3 і поліненасичені жири разом з горіхами і рибою, щоб знизити їх негативний вплив.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...