• Лікувальна ванна зніме втому

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 8 лютого 2011 року

У багатьох людей в кінці робочого дня може виникнути відчуття пригніченості, втоми і неможливості розслабитися. Якщо такий стан буде тривати довго, можуть виникнути проблеми зі сном або, іншими словами, з'явиться безсоння. Як запобігти цьому?

Це може статися від перевтоми, постійних стресів і  нервового напруження, що  накопичилося з часом, тривожних думок і з багатьох інших причин. Головне в такій ситуації - розслабитися і зняти напругу. Коли вдається розслабити м'язи, то зникне й нервова напруга. Найкраще у такій ситуації допоможе лікувальна ванна.

Під час прийняття лікувальної ванни відбувається комплексна дія на організм трьох факторів: тиску води, її температури і складу. Занурюючись в воду, тіло людини відчуває виштовхуючу силу води, що створює відчуття невагомості, при цьому максимально розслабляється кістково-м'язовий апарат і зникає м'язове напруження. Нормалізація кровообігу зменшує застій крові в кінцівках, при цьому активізується робота нирок і дихальної мускулатури.

Активні речовини, розчинені в воді, здатні проникати через шкіру, тим самим значно посилюючи лікувальний ефект цієї процедури. Найбільшу проникаючу здатність мають ефірна олія, а також відвари різних трав. Залежно від обраного температурного режиму і тих чи інших препаратів, доданих у воду, лікувальна ванна може надати вашому тілу бадьорість або, навпаки, розслабити і тонізувати його, зняти біль і запалення.

Якщо ви страждаєте від безсоння, спробуйте прийняти лікувальну ванну приблизно за півгодини до сну. Це може бути ванна або з морською сіллю, або з різними рослинними відварами та екстрактами.

Ось кілька рецептів:

Хвойна лікувальна ванна. Екстракт хвої можна купити в аптеці або приготувати самостійно. Для цього завчасно зібрані соснові голки, шишки, гілки необхідно подрібнити, залити холодною водою, поставити на вогонь і кип'ятити півгодини. Після цього відвар повинен настоювати 12 годин. Потім його необхідно процідити і додати у ванну (1.5 л відвару). Хвойна ванна допомагає при безсонні, заспокоює нерви і зміцнює серце.

Лікувальна ванна з валеріаною. З листя і коренів валеріани готують відвар і додають у ванну. Ванна з валеріаною розслаблює м'язи, заспокоює нерви і нормалізує серцебиття. Але для людей зі зниженим кров'яним тиском такі ванни не рекомендують, тому що валеріана не тільки зменшує число серцевих скорочень, але й знижує тиск.

Комбінована лікувальна ванна. Для приготування відвару беруть по 50 г квіток календули, трави череди, м'яти і материнки. Цю суміш слід залити 3 л окропу і гріти на водяній бані 15 хв. Настояти 45 хвилин, процідити і додати в ванну.

Слід звернути увагу на те, що приймати лікувальну ванну - не те ж саме, що митися в ванні. Заспокійлива ванна не повинна бути гарячою, температура води повинна відповідати температурі тіла і не перевищувати 37°С. Приймати таку ванну слід 15-20 хв. При цьому бажано відключити думки і за можливістю розслабитися, уявляючи, як вода забирає напругу з м'язів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...