• Яка дієта допоможе зберегти молодість?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 5 липня 2015 року

Люди, які дотримуються середземноморської дієти, мають відмінне здоров’я та кращу якість життя — це відомо багатьом. Однак чи здатна середземноморська дієта істотно змінити життя людини, уповільнивши процес старіння організму на генетичному рівні? Відповідь на це питання намагалися знайти вчені в ході нового дослідження.

Середземноморська дієта — це система харчування жителів Середземномор’я, і за суттю, не є дієтою. Скоріше, це певні принципи харчування, які передбачають, що потрібно:

— щодня з’їдати якомога більше свіжих овочів і фруктів;

— у кожний прийом їжі неодмінно включати вуглеводовмісні і білкові продукти, а також рибу;

— використовувати оливкову олію;

— замінити цукор медом;

— щодня випивати мінімум шість склянок води.

Раніше було доведено, що середземноморська дієта ефективно насичує організм антиоксидантами, знижує ризик розвитку раку, цукрового діабету, хвороби Альцгеймера, нормалізує артеріальний тиск і попереджає серцево-судинні захворювання. Крім цього, на користь середземноморської дієти говорить і той факт, що жителі Середземномор’я (Італії, Іспанії, півдня Франції) мають низький рівень смертності.

В новому дослідженні, яке проводилося протягом 10 років, вчені спостерігали за здоров’ям майже 5000 осіб. Маркером ефективності дієти були теломери — кінцеві ділянки хромосом, які захищають ДНК. Завдяки теломерам в процесі поділу клітин генетична інформація зберігається, проте, з кожним поділом довжина теломерів зменшується, клітини перестають ділитися і вмирають. Ранні дослідження показали, що короткі теломери можуть викликати розвиток таких вікових хвороб як серцево-судинні та онкологічні захворювання.

Таким чином, зміна довжини теломерів в ході проведення дослідження була найбільш достовірним чинником ефективності середземноморської дієти.

Результати дослідження показали, що, в порівнянні зі своїми ровесниками, учасники експерименту, які дотримувались середземноморської дієти, мали довші теломери.

Вчені говорять, що середземноморську дієту за правом можна назвати рецептом довгожительства: якщо ви дотримуєтеся цієї дієти, ваші теломери будуть здоровими та довгими, клітини будуть повільніше старіти, і ви будете генетично молодші. Багата вітамінами їжа, що входить до складу середземноморської дієти, захищає організм від стресу, зменшує пошкодження клітин і тканин тіла.

Також було зазначено, що ефект захисту ДНК клітин від пошкоджень дає саме збалансована середземноморської дієта, а її компоненти, взяті окремо, не матимуть такого результату.

Результати дослідження були опубліковані в журналі British Medical Journal.


Читайте також:
Старіння організму можна уповільнити… медитацією?
Корисні сніданки інших країн: Іспанія, Мексика, Італія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...