• Дивовижні факти і явища: Надзвичайні розлади мозку (Ч.1)

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 листопада 2014 року
Таємниці, приховані всередині нашого мозку та свідомості, завжди заворожують дослідників. Сьогодні ми розповімо про надзвичайні розлади мозку, свідомості та психіки, які можуть змусити подивитися на звичний світ іншими очима.

Світ догори ногами

Чи хотіли б ви поглянути на світ догори ногами? Для Бояни Данилович це не фантастика, а щоденна реальність: вона бачить все догори ногами. З народження їй доводилося пристосовуватися до дивного перевернутого світу: ходити не назад, а вперед, правильно писати. Але через роки вона як і раніше змушена дивитися телевізор з перевернутим екраном, читати газету або тримати мобільний телефон догори ногами. Цей дивний розлад спантеличив лікарів і вчених.

Дослідити такий незвичайний розлад взялися учені з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету. Після обстеження було встановлено, що жінка страждає від дуже рідкісного розладу мозку, який називається «феномен просторової орієнтації». Тобто, її очі правильно сприймають реальність, але з невідомої причини мозок перевертає побачене.

Своя чужа рука

Синдром чужої руки або, інакше, синдром д-ра Стренджлава — ще один дивний розлад мозку. При цьому розладі одна з рук стає непідконтрольною свідомості і починає «жити своїм життям». Рука довільно виконує будь-які рухи і навіть може намагатися задушити свого господаря.

Одна з причин виникнення цього синдрому, на думку вчених, — перенесений інсульт, наслідками якого є пошкодження мозку і порушення в передачі сигналів між півкулями. Вчені кажуть, що порушення нормальної роботи нейронної мережі активують довільні рухи рук.

Вперше дослідженням цього синдрому займався німецький невролог Курт Гольдштейн. Під його наглядом перебувала пацієнтка, яку під час сну почала душити власна ліва рука. Спочатку невролог припустив, що причиною настільки дивного захворювання є психічні відхилення. Однак, провівши дослідження, ці відхилення не були виявлені. З часом напади пацієнтки перестали з’являтися, і вона більше не перебувала під наглядом у лікаря. Розтин, проведений після смерті пацієнтки, виявив ушкодження в мозку. Таким чином, вважається, що порушення передачі сигналів між півкулями і є причиною розвитку цього синдрому.

Якою мовою я говорю?

Синдром іноземного акценту — незвичайне відхилення. За цього синдрому, несподівано, як для оточуючих, так і для самої себе, людина починає говорити з іноземним акцентом. За останні 100 років цей синдром був виявлений тільки в 60 випадках і вважається досить рідкісним явищем.

Вперше синдром іноземного акценту був досліджений в 1907 році французьким неврологом П’єром Марі. Після перенесеної травми його пацієнт почав говорити по-французьки з ельзаським акцентом.

Як кажуть дослідники цього відхилення, насправді люди з синдромом іноземного акценту не говорять іншою мовою, а лише модель їхнього мовлення інтерпретується слухачем як іноземний або регіональний акцент.

Зазвичай причиною появи синдрому іноземного акценту є перенесений інсульт, черепно-мозкова травма або напад. Порушення в роботі центру Брока — ділянки головного мозку, яка відповідає за управління промовою — і є причина виникнення цього загадкового синдрому. Незважаючи на встановлені причини виникнення синдрому, випадків лікування поки не спостерігалося.



Читайте також:
Дивовижні факти і явища: Чому ми, засипаючи, здригаємось
Проблему вирішить підсвідомість
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...