• Заняття йогою позбавить від стресу і серцевих захворювань

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 12 квітня 2015 року
Йога, яка в останні роки стає все більш популярним видом фізичної активності, корисна для серця. Такими є висновки дослідження, проведеного голландськими вченими.

Заняття йогою, цією стародавньою системою практики, покращують гнучкість і силу, ритміку дихання, допомагають відновлювати фізичне здоров’я і душевну рівновагу. Також відомо, що заняття йогою двічі на тиждень допоможуть зміцнити м’язи. Існує безліч видів йоги: від менш складних — для новачків, до більш складних. Але, незважаючи на це, йогу не можна назвати інтенсивним фізичним навантаженням, яке настійно рекомендується медиками як щотижневий мінімум.

Проте дослідження вчених щодо того, як заняття йогою впливають на ризики розвитку тих чи інших захворювань і стан здоров’я, в цілому тривають. Одне з таких досліджень було проведено професором М.Хунінк з медичного центру університету імені Еразма Роттердамського (Голландія). Метою дослідження було встановити, чи справляють вплив заняття йогою на стан серцево-судинної системи.

Обробка результатів 37 досліджень, в яких брали участь близько 3000 осіб, показала, що заняття йогою знижують ризики серцевих захворювань: рівень холестерину і високий кров’яний тиск. На думку вчених, м’язове навантаження і робота з диханням під час виконання вправ може стимулювати приплив кисню в організм, знижуючи тим самим тиск крові. За словами професора Хунінк, ці результати говорять про те, що потенційно йога дуже корисна, і нею можна займатися для зниження ризику серцевих захворювань.

Для підтримки здоров’я серця йога опинилася на такому ж рівні, як біг підтюпцем або активна ходьба, але в неї є помітна перевага: заняття йогою ефективно позбавляють від стресу. Як вважають багато фахівців, саме цей заспокійливий ефект від занять йогою найбільш важливий для профілактики хвороб серця, які, як відомо, пов’язані зі стресом.

Крім того, у разі, коли немає можливості для більш активних фізичних занять, йога може стати хорошим способом профілактики серцево-судинних захворювань. Дослідники рекомендують включити йогу до переліку мінімальної щотижневої фізичної активності.

І все ж, хоча на сьогодні добре відома і підтверджена користь йоги для душевного здоров’я, але для більш повної оцінки того, як заняття йогою впливають на здоров’я, необхідно проводити більше досліджень.


Читайте також:
Ходьба: темп має значення
Загартовування водою — для тіла і для духа
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...