• Як попередити грудний остеохондроз

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 8 грудня 2015 року

Вправи для грудного відділу хребта — найкраща профілактика і лікування таких захворювань як сколіоз і остеохондроз грудного відділу — захворювань, які дуже часто виникають в сучасному світі.

Малорухливий спосіб життя, який характерний для багатьох, дуже впливає на здоров’я всього хребта, створює навантаження на хребет, з яким йому непросто впоратися. Велика частка цього навантаження припадає на шийний і грудний відділи хребта.

Дискомфорт, больові відчуття між лопатками — одна з перших ознак проблем з грудним відділом хребта (ГВХ). Часто ці відчуття виникають після довгого перебування в сидячому положенні і посилюються під кінець дня. Часто виникає бажання зробити розминку: потягнутися, покрутити корпусом.

Викривлення в ГВХ можуть призвести до защемлення нервових корінців спинного мозку і захворювань серця, печінки, легенів, шлунка — тих внутрішніх органів, які розташовані на широті ГВХ. Якщо не звертати уваги на ці прояви, з часом це може викликати появу грудного остеохондрозу — дистрофічної дегенеративної зміни міжхребцевих дисків цього відділу. Основні причини його виникнення — тривале неправильне положення тіла під час роботи за столом, неправильний підйом і перенесення вантажу, бічне викривлення хребта.

Симптомами грудного остеохондрозу є біль в області грудей, серця, спини, а також в боці і у верхній частині живота, оніміння в грудях, почуття мурашок, що повзають, обмеження рухливості спини з утрудненням дихання. Як правило, біль посилюється при глибокому вдиху і видиху, може віддавати в лопатку. Симптоми грудного остеохондрозу іноді помилково приймають за симптоми інфаркту та стенокардії, а також холециститу та гастриту.

Для лікування і профілактики грудного остеохондрозу застосовують комплексний підхід: по-перше необхідно усунути причини його появи (стежити за поставою, дотримуватися правил роботи за столом і комп’ютером, не переохолоджуватися, підтримувати спину в сухості і теплі, уникати надмірних фізичних навантажень), по-друге, щодня виконувати спеціально розроблений комплекс вправ.

Вправи для профілактики остеохондрозу грудного відділу хребта

1. Початкове положення (ПП): стояти рівно, але спина без напруги, хребет повинен бути на одній прямій лінії. Руки розслаблені, висять уздовж тіла. Обертайте корпусом в сторони, повинне з’явитися відчуття напруги м’язів спини.

2. ПП те ж. Руки звисають вниз, вдихніть. На видиху витягніть руки вгору. Прогніться назад і зробіть глибокий вдих. Опустіть руки і, трохи округливши спину, нахиліться вперед, опустіть плечі і голову — видихніть.

3. ПП те ж. Заведіть ліву кисть знизу за спину, схопіть її правою кистю зверху (права кисть заведена через праве плече). Зробіть вдих і відтягніть праву руку назад так, щоб ліва натискала на хребці, що розташовані під нею. Видихніть і поверніться в ПП. Поміняйте руки і повторіть вправу.

4. ПП те ж. Заведіть руки за спину і зчепіть в замок, напружте руки і спину.

5. ПП те ж. Руки вздовж тулуба, без напруги. Підніміть кисті на висоту плечей, згинаючи руки в ліктях. На вдиху опустіть руки, одночасно випинаючи вперед груди. Видихніть і поверніться в ПП.

6. ПП те ж. Зігніть руки в ліктях, покладіть ліву долоню на ліве плече, праву — на праве. Вдихаючи, потягніть плечі вперед невеликими рухами рук. На видиху поверніться в ПП.

7. ПП: сядьте на стілець, руки заведіть за голову, прогніться, затримайтеся на 3- 5 сек.

8. ПП те ж. На вдиху заведіть руки за голову, кілька разів прогніться назад, спираючись лопатками о спинку стільця, видихніть.

9. ПП: спирайтесь кистями о стіл, лікті заведіть під реберні дуги. Не відриваючись ногами від підлоги, нахиліть тулуб до столу, затримайтеся на 10 секунд. Повинно виникнути відчуття розтягнення хребта.

10. ВП: лежачи на животі. Зіпріться руками в підлогу. Підніміть тулуб, з силою прогніться назад.

Наведені вище вправи виконуйте за можливістю щодня протягом дня, повторюючи кожну по кілька разів. Вони добре знімають навантаження з ГВХ і попереджають появу остеохондрозу цього відділу хребта. Ще одним способом профілактики остеохондрозу та інших проблем з хребтом є сон на жорсткому ліжку.


Читайте також:
Свій вид фізичної активності — що це таке? (частина 1)
Здоров’я хребта починається з зарядки

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...