• Особливості тренування та харчування для мезоморфного типу статури

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 10 червня 2015 року

Знаючи свій тип статури, ви зможете не тільки знайти вид фізичної активності, що найбільш відповідає вашому тілу та способу життя, а й дізнатися яким повинен бути режим тренування, на що звернути увагу в харчуванні і як стежити за дієтою для закріплення результатів своєї праці. Сьогодні ми розглянемо третій і останній тип статури — мезоморфний.

Свій вид фізичної активності — що це таке? (частина 1)

Тренування та харчування для ектоморфного типу статури (частина 2)

Яскраво виражених екто- та ендоморфів, про що ми розповідали раніше, дуже мало. Для більшості з нас найбільш характерне змішання рис, притаманних різним типам статури. Але з роками, під впливом способу життя та харчування, тіло все ж набирає характерні риси того чи іншого типу. Фахівці кажуть: за допомогою спеціальної дієти і правильно підібраної системи вправ, які підходять саме для вашого типу статури, її можна змінити.

Мезоморфний тип статури — це нормальна статура, щось середнє між ендо- та ектоморфами. В них непогана мускулатура, яку вони мають від природи, і майже немає жиру. Це атлетично складені люди, з масивним тулубом, сильним скелетом і важкими кістками. У мезоморфів широкі плечі, вони майже ніколи не сутуляться. У людей цього типу середній обмін речовин і нормальна активність нервової системи.

Фізична активність для мезоморфа

Мезоморфи — природжені спортсмени. Їм подобається футбол, міні-теніс, баскетбол, легка атлетика. Все, за що вони беруться, вони роблять добре. Для людей цього типу статури найкраще підходять вправи, які розвивають силу: футбол, тріатлон, теніс, веслування, бодібілдинг. Не варто забувати і про аеробні заняття (спортивна ходьба, біг): займайтеся ними 2—3 рази на тиждень, 20—30 хв на день.

Основний принцип тренування — переходити від вправ, що розвивають м'язи, до вправ, що поліпшують серцево-судинну витривалість. Для початку побудуйте тренування за принципом чергування інтенсивності. Також не забувайте: вам потрібно не менше 1 дня на відновлення між тренуваннями.

Навіть не докладаючи особливих зусиль, мезоморф швидко досягає прогресу в тренуваннях. Через це мезоморф може розслабитися і не приділяти належної уваги тренуванням і харчуванню. І, як наслідок, його потенціал залишається не реалізованим.

Режим харчування для мезоморфа

Хоча мезоморфам вправи даються легко, все одно слід стежити за своєю дієтою: вони схильні до набору жирової маси, хоча й не так швидко, як ендоморфи. Обмежте споживання жирів (не більше 20% від загального раціону) і збільшіть вміст вуглеводів (40—50%). Як джерело білка (30—40%) виберіть рибу, яйця, м'ясо, бобові. Не забувайте щодня випивати не менше 2,5 л. води.

Дотримуйтеся «золотої середини» і не перестарайтеся з тренуваннями.

Через значні і занадто інтенсивні тренування ваше тіло швидко втомиться і не буде реагувати на навантаження, що може призвести до травм. Будьте терплячими, але наполегливими, прислухайтеся до свого тіла і самопочуття.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...