• Як приготувати натуральний домашній йогурт

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 18 листопада 2015 року

Приготувати натуральний йогурт вдома — не така складна справа, як може здатися. Про те, що вам потрібно для його приготування і про сам процес приготування йогурту, ми розповімо в цій статті.

Перехід на здорове харчування — не тільки мода, але й потреба нашого часу: де знайти «чисті» продукти, що не містять консерванти та добавки, пестициди та нітрати? З цієї причини багато хто з нас віддає перевагу домашній їжі, що була приготовлена з перевірених продуктів.

Одним із таких продуктів і є йогурт — смачний дієтичний продукт, про користь якого ми розповіли раніше.

Для приготування йогурту в домашніх умовах вам знадобиться:

1. Закваска. Її можна купити в аптеці або в спеціалізованих магазинах зі здорового харчування. Не використовуйте як закваску магазинний йогурт (навіть якщо він не містить добавки) — зайва мікрофлора, що міститься в ньому, може нашкодити заквасці вашого йогурту. Справжня закваска містить болгарську паличку (Lactobacillus bulgaricus) і термофільний стрептокок (Streptococcus thermophilus).

2. Молоко. Вибирайте пастеризоване або ультрапастеризоване (але не стерилізоване — воно практично позбавлене корисних речовин) молоко з невеликим терміном зберігання. Молоко може бути як коров'ячим, так і козячим, овечим або соєвим.

3. Каструля (але не емальована!) з товстим дном — для нагріву молока.

4. Термос або йогуртниця.

Приготування йогурту

1. 200 мл молока доведіть до кипіння, після чого охолодіть до 45 градусів.

2. У це молоко додайте 1 ч.л. закваски і трохи струсіть. Головне: закваска повинна добре розчинитися в молоці.

3. Молоко з закваскою додайте в молоко, яке залишилося (стільки, скільки ви хочете отримати йогурту).

4. Отриману суміш перелийте в термос або йогуртницю (перед цим — простерилізувати!). Ємність поставте в тепле місце: накрийте теплою ковдрою або поставте поруч із батареєю. Процес сквашування триває 6—8 год. при температурі 42—45 град. Пам'ятайте: чим довше заквашується йогурт, тим він буде кислішим. Протягом цього часу ємність не можна відкривати, тим паче, струшувати або перемішувати.

5. Для завершення процесу ферментації йогурт необхідно охолодити: поставте його в холодильник мінімум на 4 год. Завдяки цьому йогурт не лише буде щільнішим і ніжнішим, але й збільшиться термін його зберігання.

Деякі поради з приготування домашнього йогурту

1. Ви можете урізноманітнити йогурт, додавши в нього фрукти, джем, горіхи, сухофрукти, шоколад, мюслі тощо. Найкраще це зробити або в момент завершення процесу сквашування, тобто перед охолодженням, або додати їх уже безпосередньо в готовий йогурт. В іншому випадку, йогуртові бактерії почнуть ферментувати не молочний цукор і лактозу, а фруктозу.

2. Щоб приготувати вершковий (жирний) йогурт, використовуйте жирне молоко і додайте в нього безпосередньо перед закваскою промислові (термічно оброблені) вершки.

3. Отримати щільний, густий йогурт можна наступними способами:

- перед охолодженням додати в готовий йогурт пектин або агар-агар;

- перед закваскою додати в молоко кілька ложок сухого молока;

- в готовий йогурт додати кукурудзяний крохмаль (1 ч.л. на склянку).

Пам'ятайте: домашній йогурт зберігається в холодильнику не більше одного тижня, а закваска — не більше двох тижнів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...