• Чим корисний домашній йогурт

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 23 вересня 2015 року

Домашній йогурт — корисний і смачний десерт, до складу якого входять тільки перевірені натуральні інгредієнти. Про користь домашнього йогурту для здоров’я і його основні складові ми розповімо сьогодні.

Так само, як правильне харчування закладає фундамент здорового способу життя, так і продукти, які ми вживаємо день у день, складають основу нашого здоров’я. Натуральні якісні продукти, які, до того ж, можна приготувати вдома, не містять хімії та консервантів і максимально корисні для здоров’я. Один з таких продуктів — йогурт, про цілющі властивості якого відомо з давніх часів.

Вивчаючи питання старіння, відомий біолог І.І. Мечников зазначив, що з усіх країн, які він досліджував, найбільша кількість людей-довгожителів у віці 100 років проживала в Болгарії. Згідно з його дослідженням, жителі цієї країни вживали т.зв. «болгарське кисле молоко». Йогуртові культури болгарської палички, що містяться в цьому кислому молоці, цілюще впливають на мікрофлору кишечника та організм в цілому.

Йогуртові культури болгарської палички Lactobacillus bulgaricus і Streptococcus thermophilus — це закваска, один з ключових компонентів корисного йогурту. Тільки йогурт, що містить таку закваску, вважається справжнім. Однак у наш час в доповнення або замість цих йогуртових бактерій використовуються інші бактерії, які теж корисні, але після ферментарціі молока можуть загинути, і йогурт вже не буде «живим».

Отже, основа йогурту це: стерилізоване молоко, термофільний молочнокислий стрептокок і болгарська паличка. Як і будь-який кисломолочний продукт, йогурт отримують введенням в молоко бактерій, які за певних умов ферментують молочний цукор, надаючи продукту характерну консистенцію, смак і колір.

Які переваги має домашній натуральний йогурт?

1. Не містить консервантів, стабілізаторів і подібних добавок, які у величезній кількості присутні в усіх покупних йогуртах.

2. Містить тільки натуральні йогуртові закваски.

3. Консистенцію і калорійність йогурту можна міняти, змінюючи жирність молока.

4. Цукор можна замінити кленовим сиропом, медом, соком.

5. Можна додати горіхи, сухофрукти, мюслі.

Користь домашнього йогурту

— нормалізує мікрофлору кишечника, стимулює обмінні процеси;

— покращує роботу травної системи;

— знищує патогенні бактерії в кишечнику, зупиняє гнильні процеси;

— покращує процеси засвоєння кальцію, заліза, амінокислот і вітамінів;

— підсилює захисні сили організму.

Завдяки роботі бактерій, які ферментують лактозу, йогурт засвоюється легше, ніж молоко. Тому ті, має алергію на молочний білок або непереносимість лактози, можуть вживати йогурт.

 А про те, як правильно приготувати йогурт в домашніх умовах, ми розповімо вже в наступній статті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...