• Чи можна дозволяти дитині багато часу сидіти за комп'ютером?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 14 грудня 2015 року

«Віртуальні ігри та дитина» — це питання серйозно турбує багатьох батьків. Як впливає захоплення комп'ютерними іграми на розвиток дітей в молодшому та підлітковому віці, чи варто скорочувати час «просиджування» за іграми або зовсім відучити від них дитину?

За статистикою, близько 80% дітей із розвинених країн, щонайменше, 1 раз на місяць грають у відеоігри. 8—12 річні діти витрачають на них 12—13 годин на тиждень — що, погодьтеся, немало.

Проведені раніше численні дослідження про те, як впливають комп'ютерні та відеоігри на психіку та здоров'я дітей, не давали однозначного результату. Висловлювали навіть думки, ніби помірне захоплення (менш як 1 годину на день) подібними іграми позитивно впливає на психіку дітей. Такі діти стають більш врівноваженими в порівнянні з тими, хто присвячує іграм щодня більше 3-х годин або не грає взагалі.

Однак ці висновки були зроблені без урахування такого чинника, як жанр віртуальних ігор.

Роками раніше вчені з Університету Джорджії, США, встановили, що жорстокі відеоігри (найпопулярніші у хлопчиків і дівчаток різного віку) негативно впливають на здоров'я та психіку дітей. Підлітки скаржилися на прискорене серцебиття, сонливість і запаморочення. Під час інших тестів у них виявлялася велика агресія.

Нове дослідження про вплив комп'ютерних ігор на дітей зможе розставити всі крапки над «і». Фахівці з Університету Оксфорда досліджували поведінку 200 школярів віком від 12 до 13 років, які грають у віртуальні ігри. Діти захоплювалися різними іграми: стратегії, жорстокі, спортивні, головоломки, перегони, багатокористувацькі, бійки.

Вчених цікавило, як і наскільки впливають різні види та жанри відеоігор на успішність дітей у навчанні, а також їхню поведінку та психіку.

Під час спостереження деякі діти ставали гіперактивними та неслухняними, а деякі — поводилися спокійно. У дітей, які проводили за віртуальними іграми понад 1 годину щодня, спостерігалося розсіювання уваги, вони не могли зосередитися на навчанні й мали труднощі у спілкуванні з іншими дітьми. Частина дітей, які грали лише час від часу, залишалися слухняними та спокійними.

Враховуючи ці та інші результати, вчені зробили наступні висновки:

1. На поведінку дітей негативно впливають віртуальні ігри всіх жанрів.

2. Час, що проводиться за грою, найбільшою мірою впливає на поведінку дитини.

Фахівці радять батькам постійно стежити за тим, скільки годин на день їхня дитина грає в ігри. І за можливістю скоротити цей час до мінімуму.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...