• Китайська медицина: дива, які зафіксовано історичними записами

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 12 грудня 2015 року

Завдяки тому, що китайці майже протягом усіх династій вели докладні історичні записи, ми можемо більш глибоко дізнатися про чудодійні методи лікування та унікальні здібності лікарів давніх часів. Вони розкривають глибинні основи цієї стародавньої науки, дозволяючи по-іншому поглянути на головні аспекти лікування.

Традиційна китайська медицина є важливою частиною культури Стародавнього Китаю — культури, яка, за легендами, була передана богами.

Це давнє вчення, що таїть у собі багато загадок. Тоді вважалося, що процес зцілення пацієнта значною мірою залежав від самовдосконалення цілителя. Відомі лікарі Піднебесної володіли величезною внутрішньою силою й надприродними здібностями, про що відомо з історичних записів.

Один із найлегендарніших лікарів традиційної китайської медицини — Бянь Цює. В книзі «Звіти великого історика» розповідається про те, як Бянь Цює отримав надприродні здібності, які допомогли йому стати видатним лікарем.

Одного разу Бянь Цює зустрів загадкового старця на ім'я Чан Санцюнь. Він зрозумів, що старець був незвичайною людиною, і поставився до нього з великою повагою. Вони здружилися. Одного разу старець попросив Бянь Цює сісти поруч із ним і сказав: «У мене є таємний засіб. Оскільки я старію, мені хотілося б передати його тобі. Будь ласка, збережи це в таємниці».

З цими словами він дістав кілька лікарських рослин. Вказуючи на них, старець мовив: «Приймай цей засіб із водою зі ставка Шанчі протягом 30 днів. Це дасть тобі здатність бачити наскрізь будь-який предмет». Разом із рослинами, він передав Бянь Цює і всі свої таємні рецепти, а після цього несподівано зник.

Додержуючись вказівки старця, Бянь Цює приймав ці ліки і незабаром отримав надздібність яснобачення. Він зміг дивитися крізь предмети, «просвічувати» тіло людини та бачити першопричину хвороби, не використовуючи такі додаткові методи діагностики, як прослуховування пульсу.

Надздібністю яснобачення володіли й деякі інші знамениті лікарі Стародавнього Китаю. В «Книзі Тан» розповідається про лікаря Сунь Симяо, який володів такою ж надприродною здатністю.

За життя Сунь Симяо називали «царем трав» і «божественним лікарем». Донині його вважають одним із найбільш відомих і впливових цілителів в історії традиційної китайської медицини.

Одного разу імператор династії Суй запропонував Сунь Симяо стати державним службовцем. Але Сунь відхилив це запрошення: «Я не буду працювати на цей уряд. Через 50 років тут буде нова династія. І в нас з'явиться мудрий правитель. Ось тоді я прийду та допоможу йому».

Так і сталося. Через 50 років до влади прийшов Тайцзун (династія Тан) — найбільш шанований імператор в історії Китаю. Коли Сунь Симяо за запрошенням прибув до столиці, імператор був вражений тим, наскільки молодо виглядав знаменитий лікар. Знаючи, що Сунь Симяо практикував за школою Дао, імператор сказав: «Я завжди поважав самовдосконалювальників. Сьогодні Ви мене вразили, і від цього моя повага [до таких людей] зросла».

Сунь Симяо помер у віці 101 року. Через місяць після його відходу з життя тіло знаменитого лікаря абсолютно не змінилося, але стало дуже легким. Коли його тіло поклали в труну, люди, що несли його, відчули тільки вагу одягу Сунь Симяо.

Незвичайні здібності лікарів стародавнього Китаю (частина 2)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...