• Сунь Симяо - відомий лікар династії Тан

  • Понеділок, 15 жовтня 2007 року
 
Даос, який не прагнув слави та користі

Сунь Симяо, відомий лікар Династії Тан, мав чудові медичні навички. Оскільки він був праведним, чесним і шляхетним, а також лікував багато людей, його шанобливо прозвали Королем медицини.

Відповідно до легенди, Сунь Симяо вів спокійний спосіб життя без мирських прагнень. Він жив у самоті на горі Тайбай (Taibai), спокійно вдосконалюючись у Дао. Одного разу, коли він, не поспішаючи, прогулювався лісом уздовж озер, він побачив хлопчика-пастушка, який бив батогом маленьку білу змійку. Він не міг цього витримати і запропонував хлопчику свій єдиний коштовний одяг в обмін на маленьку білу змійку. Він взяв змію додому й ретельно залікував їй рани трав'яними ліками.

Біла маленька змійка дуже швидко одужала, і Сунь  відпустив її в гори. Незабаром після цього якийсь молодий чоловік у білому одязі прийшов відвідати його. Він виразив свою повагу Сунь Симяо й запросив його у свій палац. Як виявилося, та біла змійка була сином Короля драконів з Водного палацу Цзин Ян (Jing Yang). Щоб відплатити за доброту Симяо, Король драконів запропонував йому свої дорогоцінні скарби з палацу, але Сунь відмовився прийняти їх.

Симяо сказав Королю драконів: «Я вдосконалююсь в Дао, мені не потрібні матеріальні речі, будь ласка, залиш їх собі». Король драконів все-таки хотів віддячити йому за послугу. Він знав, що Суню Симяо подобається вивчати книги з медицини. Тому він попросив свого міністра знайти кілька книг зі стародавньої медицини, що залишились з минулих поколінь, і віддав їх Сунь Симяо, який із задоволенням взяв їх. Пізніше він ретельно вивчав ці книги й застосовував дослідження у своїй медичній практиці. Все це було записано в його книзі: «Тисяча золотих методів».

Оскільки імператор Тан Тайцзун (Tang Taizong) захоплювався чудовою репутацією лікаря, він запросив його до імператорського двору. Імператор помітив, що Сунь Симяо мав величну зовнішність і божественну статуру. Імператор сказав йому: «Після того, як я зустрів тебе сьогодні, я повірив у те, що є еліксир молодості. Будь ласка, поділися їм зі мною».

Сунь Симяо відповів: «Люди женуться за божественним і за знаннями алхімії з певною метою - або подовжити своє життя, або заради прибутку. Я не думаю, що вони одержать те, чого бажають. Як може звичайна людина бажати безсмертя? Я вивчаю медицину й практикую Дао, щоб вилікувати та врятувати більше людей. Медицина, якою я займаюся - лише для лікування хвороб, вона не може подовжити чиєсь життя. Я вибачаюся за те, що не можу виконати те, що Ваша Милість бажає. Будь ласка, дозвольте мені повернутися в гори».

Імператор намагався вмовити його залишитись, але Сунь Симяо зрештою все-таки пішов.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...