• Кілька тисяч військовослужбовців будівельних загонів розгромили місцеве відділення міліції

  • Субота, 13 жовтня 2007 року
 
У провінції Сіньдянь між військово-будівельними загонами й міліцією сталася сутичка, – повідомляє Інформаційний центр гонконзької організації захисту прав людини в Китаї. Кілька тисяч військовослужбовців розгромили місцеве відділення міліції і розбили міліційні машини. В ході сутички принаймні 40 чоловік отримали поранення. В інциденті брало участь 7 взводів, що входять до складу військово-будівельних загонів №123 і №127.

Особовий склад двох загонів включає 15 тисяч військовослужбовців, які задіяні в роботі на бавовняних полях. Цього року державна адміністрація здала землю в оренду військовим частинам і найнятим робітникам як приватним бізнесменам. У їхньому користуванні було більше 16 600 гектарів землі, і всі витрати по вирощуванню бавовни на цих землях вони несли самі. Проте отримати плоди своєї праці їм не дозволили – тільки держава має право збирати бавовну і встановлювати на неї ціни.

«Ціна на бавовну цього року становила 13,4 юаня за кг, але держава виплачувала нам тільки 9 юанів за кг. Влада заборонила нам збирати бавовну і продавати її», – розповіли військовослужбовці і цивільні робітники.

Установлена державою закупівельна ціна була настільки низька, що не могла покрити всіх витрат. Іншими словами, вона була нижча за собівартість бавовни. Тому військовослужбовці й робітники почали самі збирати урожай і продавати бавовну. У ніч проти 22 вересня більше ста міліціонерів провели обшук у гуртожитку, що і стало причиною сутички. Більше тридцяти чоловік отримали поранення у наслідок побиття, серед них були і люди похилого віку та жінки.

Інцидент спричинив велике невдоволення, тому вранці 23 вересня кілька тисяч військовослужбовців і робітників прийшли в місцеве відділення міліції і розгромили будівлі, а ще було зруйновано кілька контрольних пунктів на дорогах, які перевіряли наявність призначеної на вивіз бавовни. Кілька міліційних машин було розбито.

Того дня всіх працівників міліції евакуювали, але вночі було стягнуто декілька сотень співробітників органів безпеки з найближчої міліційної дільниці для затримання всіх, хто брав участь у заворушеннях. У результаті кілька десятків чоловік було арештовано.

Цей пов'язаний з бавовною конфлікт до цього часу не вирішено, повідомляє Інформаційний центр гонконзької організації захисту прав людини в Китаї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...