• У Китаї закрито російську пошукову систему 'Яндекс'

  • Понеділок, 1 жовтня 2007 року
 
Російську пошукову систему "Яндекс" закрито для перегляду з території КНР - до 10 вересня тільки в центральній і північно-східній частині, але незабаром доступ до неї буде заборонений зі всіх комп'ютерів, підключених до китайських провайдерів.

Редактор блога «Магазета» (www.magazeta.com), студент четвертого курсу китайського вузу Олександр Мальцев, пробував скористатися пошуковими можливостями ‘Яндексa' з різних комп'ютерів у місті Чанчуні провінції Цзілінь, у Пекіні, через китайські та гонконзькі проксі-сервери. Всі ці спроби виявилися безуспішними.

«Яндекс» вдалося відкрити тільки на Тайвані і через систему "цибулинного роумінга" TOR», пише блогер. Система ‘Яндекс' недоступна в містах Шеньян, Чанчунь, в мережах провайдерів Шеньженя.

Крім пошукової машини yandex.ru закрито і систему електронної пошти mail.yandex.ru, проте деякі субдомени, такі як company.yandex.ru, blogs.yandex.ru, а також дзеркало www.ya.ru, у Китаї поки що можна відкрити.  Блогер повідомляє, що головна сторінка ‘Яндекса' відкривається в Шанхаї і Тяньцзині, проте блокування в Китаї проходить поступово: від центру на північний схід, потім на південь і захід, тому є підстави вважати, що скоро найбільший російський пошукач зникне і в цих містах. Скріншот із сайту gгеаtfiгеwаllofсhinа.oгg також показує, що ‘Яндекс' в Китаї заблокований.

В останні дні, коли підготовка до 17-го з'їзду КПК супроводжується гарячковою «зачисткою» медійних ресурсів, що можуть перешкодити плавному проведенню цього партійного заходу, користувачам інтернету всередині Китаю довелося зіткнутися з новими цензурними заборонами. Особливу увагу міністерство інформаційної індустрії звернуло на видалення всієї «нелегальної і хворої» інформації з результатів пошуку найбільших пошукових машин.

Термін для китайських операторів був визначений короткий - тиждень, інакше можуть просто закрити. Очевидно, ‘Яндекс' виявився жертвою цієї ж кампанії, хоча й в не опублікованій  її частині, що стосується російських інтернет-ресурсів.

Серед китайських кібер-десидентів вже розповсюдився вираз "我被GFW!" (Я був Great-fire-walled), або "мене заборонили в китайському інтернеті". У зв'язку з останніми повідомленнями, що в Китаї заборонено крупний російськомовний пошукач "Яндекс", блог «Магазета» (до речі, теж закритий для перегляду на території комуністичного сусіда) пропонує розміщувати такі фрази на вітчизняних вебсайтах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...