• У Гонконзі відбулася демонстрація на підтримку прямих виборів голови міста і законодавців

  • П'ятниця, 12 жовтня 2007 року
 
Тисячі чоловік прийшли 7 жовтня на мітинг підтримати демократію в Гонконзі, щоб домогтися права обирати голову міста і всіх законодавців у 2012 році.

Ця демонстрація, в якій, за словами організаторів, узяло участь 7000 чоловік, пройшла за кілька днів до завершення тримісячного періоду консультацій з політичної реформи Гонконгу в середу, 10 жовтня.

Жителі Гонконгу не мають права вибирати голову найвищого органу виконавчої влади міста. Голову адміністрації та половину з 60 місцевих законодавців обирає спеціальна команда виборців із 800 чоловік, в яку входять представники ділової та профспілкової еліти Гонконгу. Вважається, що ці представники зацікавлених груп є лояльними до Пекіна і голосують за кандидатів, вигідних материковому Китаю.

Хоча в Гонконзі достатньо багато прихильників прямих виборів, діячі, лояльні до Пекіна, заявляють, що політичні реформи викличуть соціальну невдоволення і загальмують зростання економіки регіону. Законодавець Майкл Хой (Michael Hui) вважає, що гонконгці – достатньо навчені досвідом люди, щоб самим обирати керівників. «Для стійкого розвитку економіки нам необхідне сприятливе політичне середовище», – сказав він агентству afp.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...