• Стародавня китайська чаша риб інь-ян залишається загадкою

  • Вівторок, 2 жовтня 2007 року
 

Стародавня китайська наука і техніка були дуже розвинені. Стародавнім китайцям було відомо про науку більше, ніж іншим культурам. Наприклад, чаша  риб з символами інь-ян, яка знаходиться в колекції музею Ханчжоу провінції Чжеян, не може бути ні пояснена сучасною наукою, ні виготовлена за допомогою сучасних технологій. Вона залишається загадкою для світу.У колекції музею Ханчжоу знаходиться бронзова фонтануюча чаша, яку називають «чаша риб інь-ян». Чаша має розмір вмивальної раковини, у неї дві ручки, дно прикрашене чотирма рибами. Між рибами викреслено чотири параболи, в точності такі ж, про яких говориться в «І-цзін» («Книга змін»). Якщо вазу наповнити водою до половини і потерти ручки долонями, то вода в ній негайно починає вирувати, і ця вібрація викликає чотири фонтани води заввишки в два фути, які вивергаються з рота кожної риби на стінки судини. Крім того, чаша  видає ті ж самі звуки, якими виспівували стародавні пророцтва з Книги пророцтв «І-цзін».Чашу неможливо відтворити за допомогою сучасних технологійФізики із США і Японії використовували всі види сучасного наукового устаткування, щоб вивчити вазу, намагаючись зрозуміти її будову, принципи теплопровідності, сенсорний пристрій, пристрій, що самостійно приводить у рух, систему фонтанування та відтворення звуків, але зазнали невдачу.

У 1986 році в США була виготовлена копія бронзової  фонтануючої чаші. Зовні вона повністю повторювала оригінал, але не могла виконувати  функції чаші риб інь-ян: вона не могла випускати фонтанів, а звук, який вона видавала, був дуже глухим.

Сучасна наука може лише замисюваися про власне безсилля перед чудесами,  створеними стародавніми китайськими технологіями, і розглядати їх, як нерозгадані таємниці.

На основі яких принципів стародавні люди змогли виготовити цю бронзову чашу? Чому новітня сучасна наука і розвинені технології не можуть відтворити копію предмету, створеного стародавніми людьми?

На думку фахівців, сучасна наука є аналітичною. Що характеризується  високою точністю і строгими підрахунками, вона досягла рівня мікроквантових технологій. Так звані "космічні технології" можуть служити віддзеркаленням досягнень високих технологій. Проте, у сучасної науки є ахиллесова п'ята - лінійність. Лінійна наука і сьогодні продовжує домінувати та використовувати спрощений підхід при вивченні феноменальних природних явищ.

Реальний світ і природа не підкоряються лінійним принципам. Сучасна наука і технологія не що інше, як створене людиною спрощення, що йде врозріз з правдою природи.

Фонтани води, дуже схожі на ті, що уворюються в бронзовій чаші, називають «одиночною хвилею» або феноменом солітона. На відміну від звичайних хвиль, одиночні хвилі не розсіваються при виникненні, внаслідок чого можуть існувати тривалий час. Існування одиночних хвиль є феноменом,  не відповідним лінійній науці.

Таким чином, принципи конструкції чаші риб інь-ян виходять за межі сучасної науки, тому за допомогою сучасних технологій виготовити її копію неможливо.

Синь Го. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...