• Китайський журналіст звільнений після відбуття дворічного тюремного терміну

  • Понеділок, 1 жовтня 2007 року
 
Китайський журналіст, засуджений до двох років в‘язниці за розміщення політично небезпечних есе в інтернеті, звільнений з ув‘язнення.
 
47-річний Лі Юаньлун був арештований у вересні 2005 року і звинувачений у закликах до «підриву державного суверенітету» за есе, опубліковані на декількох зарубіжних вебсайтах, заборонених в Китаї. «Я ніколи не робив нічого проти совісті, нічого протизаконного, - Лі заявив після звільнення 14 вересня. - Я невинен».
 
Журналіста Bijie Ribao схопили співробітники управління безпеки 9 вересня 2005 року дорогою додому, у місто Біцзе провінції Гуйчжоу. Його звинуватили у підбурюванні до підриву режиму за публікацію статей в Інтернеті, в яких Лі розповідав про проблеми суспільства, закликаючи до свободи та демократії.
 
Дві статті - «Американець в душі» і «Легко народжуватися, убого вмирати» - були сприйняті комуністичною партією Китаю як особливо «небезпечні». «Я упевнений, що цей день недалекий, коли соціалізм під керівництвом компартії Китаю звалиться», писав він в есе «Американець в душі», покладаючи відповідальність на комуністичний режим за загибель десятків мільйонів людей під його «фашистським правлінням» з часу захоплення ним власті у 1949 році.
 
Лі повідомив AFP, що позбавлений журналістського статусу; йому протягом двох років заборонено працювати ні в яких державних установах, включаючи державну пресу.
 
Організація «Репортери без меж», яка виступала на підтримку Лі Юаньлуня заявляє, що у Китаї знаходяться в ув'язненні щонайменше 35 журналістів і 51 мережевий письменник. Організація привласнила Китаю 163-е місце серед 167 країн у своєму усесвітньому індексі свободи преси.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...