• Напередодні 17-го з'їзду КПК Пекін закриває центри даних інтернету

  • Понеділок, 1 жовтня 2007 року
 
Влада великих міст по всьому Китаю зробила перед 17-м з'їздом КПК кроки до закриття великих клубків усесвітньої павутини, обравши своєю мішенню «інтерактивні» сайти, повідомляє Radio Free Asia.

Вебсайти, що створюються користувачами спільно, форуми і платформи блогінга потрапили під дію нових строгих правил. Влада здійснила також безпрецедентні заходи по відключенню центрів даних інтернету (IDC), де базуються тисячі серверів. Це означає, що якщо сайт не знаходить схвалення уряду, оскільки містить порнографію або політично небезпечний контент, всі його матеріали йдуть в оффлайн. «Незабаром повинні відбутися ‘дуже важливі збори', - пише 5 вересня досвідчений блогер із Шанхаю Ван Цзяншо (Wang Jianshuo). - Готуючи для цих зборів ‘хороше середовище', влада в Китаї закриває величезну кількість вебсайтів».

Ван відзначає, що нові заходи відрізняються від попередніх спроб обмежити спільні сайти, форуми, а також платформи блогінга, вимагаючи від користувачів реєструватися у представників влади під справжніми іменами. «Цього разу, що значно відрізняється від колишніх дій, замість вебсайтів і серверів закриваються цілі центри даних», пише Ван.

Компанія Lanmang Internet, що базується в Сямені (Xiamen, оператор IDC в південному портовому місті Шаньтоу провінції Гуандун), заявляє, що після того, як на деяких блогах був розміщений нібито «нелегальний» матеріал, 28 серпня були відключені більш ніж тисяча її мережевих пристроїв.

«Деякі з наших клієнтів запустили в інтернеті нелегальні блоги,  - сказала представниця Lanmang кантональної служби Radio Free Asia (RFA). - Зараз міліція Шаньтоу розслідує появу якихось блогів, які містять нелегальну інформацію, тому частину нашого устаткування довелося відключити». Вона додала, що це торкнулося близько тисячі головних комп'ютерів, так що компанія подумує перемістити своє устаткування в Сямень, щоб мати можливість продовжувати роботу.

Цю інформацію підтвердив і співробітник управління міліції Шаньтоу. «Управління телекомунікацій Шаньтоу знаходиться в процесі видалення нелегальної інформації з блогів. Вони знайшли нелегальну інформацію в Lanmang і зараз розслідують цей випадок. Отже обмеження на компанію наклало зовсім не управління міліції», - сказав він. Він упевнений, що в ході акції з видалення «нелегальної» інформації, яку здійснюють місцеві управління телекомунікацій Міністерства інформаційної індустрії КНР, буде закрито ще декілька інтернет-компаній.

Тим часом, компанія Zitian Net, що базується в Лояні (Luoyang) в провінції Хенань IDC, була вимушена відповідно до вказівки міністерства інформаційної індустрії КНР закритися після того, як хтось розмістив пост із «нелегальною інформацією». Оскільки цей IDC був відключений без попередження, понад 10 тисяч вебсайтів втратили вихід у всесвітню мережу, що торкнулося мільйонів користувачів інтернету. «Одним із найбільш постраждалих клієнтів виявився сайт безкоштовної статистики, що має понад 70 серверів, - сказав RFA службовець сервісного центру Zitian по прізвищу Ян (Yang). - З 10 тисяч вебсайтів, яких це торкнулося, багато хто є урядовим або належить бізнесу».

Ян відзначив також, що чиновники, які займаються регулюванням інтернету, заявили, що вебсайти не будуть знов відкриті до завершення 17-го з'їзду КПК. «Вони говорять: ‘Ми швидше закриємо тисячу вебсайтів помилково, ніж дозволимо хоча б одному розміщувати нелегальну інформацію'», - сказав Ян.

Раптові відключення торкнулися також центру даних інтернету Waigaoqiao в Шанхаї - одного з найбільших і найтехнологічніше просунутих в країні. Свій звіт про це дав шанхайський блоггер Chapi: «У 20.10 3 вересня шанхайський центр Waigaoqiao IDC спіткала катастрофа - було відключено 30 комп'ютерів, що торкнулося понад 20 серверів. Кількість серверів, що закриваються, зростає. Всіх переслідує підозра, чи не звалиться Шанхай, якщо IDC буде відключений цілком».

Компанії, що роблять бізнес в інтернеті, обурені, роздратовані і втрачають гроші. «Їм слід було б знайти інший спосіб боротися з нелегальною інформацією, щоб не зачіпати вебсайти, які не містять нелегальної інформації», - говорить один з модераторів форуму.

Атака на форуми і дошки оголошень

«Оскільки ці IDC були хостом для 100-200 сайтів на кожному сервері, я не можу собі уявити, скільки всього сайтів було закрито», - відзначає блогер Ван Цзяншо, відомий тим, що уникає політично активних тем у своїх постах англійською мовою.

Багато IDC Шанхаю було просто висмикнуто з розетки, що привело до одночасного відключення сотень серверів, включаючи і сервер Waigaoqiao - один із найбільш великих і передових компаній Китаю. «Якщо це триватиме, я думаю, загальна кількість закритих сайтів незабаром досягне мільйона», - говорить Ван.

Його побоювання поділяють і інші блогери в Китаї. «Становище в цій сфері погіршується», пише блоггер Tangos на блозі China Web 2.0 Review. «Від IDC в Китаї вимагають вжити заходи із самодисципліни, закривши всі BBS, форуми, блоги, дошки оголошень таі інші види інтерактивних функцій на серверах, які у них хостяться, і на віртуальних об'ємах, інакше можуть повністю закрити весь IDC», - пише він. За його словами, всі, хто хоче почати блог, повинні підключитися до провайдера послуги блогінга, який підписав із владою угоду про самодисципліну, або користуватися зарубіжним хостінгом.

Політичні дебати з приводу реєстрації і розкриття реальних імен авторів контента, що розміщується в кіберпросторі Китаю, тривають вже протягом двох років. Сайти, на яких виявляється політично підозрілий контент, влада зазвичай закриває. Проте напередодні 17-го з'їзду КПК пекінська влада вирішила більше не ризикувати.

Міністерство інформаційної індустрії, що займається цензурою в китайському інтернеті, опублікувало 31 серпня новий набір правил, спрямованих на заборону розповсюдження «інтерактивних» інтернет-сайтів - таких, як BBS (електронна дошка оголошень), чат-руми, блоги, а також дискусійні форуми. За новими правилами, як мовиться в оголошенні, поміщеному на вебсайті управління телекомунікацій провінції Гуандун, всі провайдери, що пропонують такі послуги, повинні знову звернутися за ліцензією. Ті, хто продовжить працювати без отриманої за новою схемою ліцензії, будуть закриті.

«Схоже, що закриті будуть майже всі, - говорить представник IDC, що базується у Фошані, провінція Гуандун. - Повинні закритися навіть ті, у кого справи йдуть добре. Абсолютно незрозуміло, про що думає уряд. Нам говорять, що ми можемо звернутися за ліцензією, але насправді вони зробили це дуже скрутним». За його словами, пекінські цензори підняли планку набагато вище, ніж раніше. «Ми помічаємо, що статті, які ми вважаємо легальними і придатними для публікації, тепер відкидаються владою», - говорить він.

Два провайдери інтернет-послуг - Century East із Ченду в провінції Сичуань і Zhongke Technology з Шаньтоу в провінції Гуандун - зазнали великих фінансових втрат, коли влада без попередження відключили їхні форуми, BBS і блоги. Компанія Century East отримала вказівку від управління суспільної безпеки і зовсім не впевнена, що зможе відновити роботу форуму після з'їзду.

За даними організації «Репортери без кордонів», щонайменше 30 журналістів і 50 користувачів мережі знаходяться у в'язницях Китаю, деякі з 1980-х; багато хто з них зазнав тортур. Уряд блокує доступ до тисяч новинних вебсайтів і глушить передачі іноземних радіостанцій китайською, тибетською і уйгурською мовами. Після видалення дисидентських послань з онлайнових дискусійних форумів цензура в інтернеті націлювалася на блоги і сайти з обміну відеоматеріалами, а зараз на провайдерів і центри даних (IDC).

Кожен, хто любить спорт, повинен бути шокований тим, як символи Олімпійських ігор і спортсмени використовуються урядом, який так жорстко пригнічує свободу розповсюдження інформації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...