• Шоколад — ліки проти серцево-судинних захворювань

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 14 березня 2016 року

Шоколад як ліки — звучить незвично, чи не так? Але тільки не для шотландських медиків: простеживши зв'язок звичок харчування з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, вони відкрили ще одну корисну властивість шоколаду.

Дослідники з Абердинського університету (Шотландія) протягом 12 років вивчали раціон і звички харчування 25 тисяч людей. Особлива увага приділялася зв'язку між зниженням ризику серцево-судинних захворювань і споживанням шоколаду.

У числі добровольців були як люди середнього віку, так і літні. При цьому 20% учасників дослідження сказали, що взагалі не вживають шоколад, а решта з'їдали в середньому від 7 до 100 г щодня. Більше всіх їли шоколад молоді люди, у яких були меншими (порівняно з іншими) показники ваги, тиску та співвідношення талії та стегон. Більше споживання шоколаду цією групою людей пов'язане, як вважають дослідники, з їхнім більш калорійним раціоном: великою кількістю жирів і вуглеводів, а також малою кількістю білків.

У результаті дослідження виявилось, що у тих, хто щодня з'їдав невеликий шоколадний батончик (у порівнянні з тими, хто зовсім не їсть шоколад):

• на 23% знижувався ризик серцевих нападів та інсульту;

• на 11% знижувався ризик виникнення серцево-судинних захворювань;

• на 9% знижувався ризик госпіталізацій або смертності внаслідок ішемічних хвороб серця.

Під час аналізу результатів враховувалися також характерні особливості харчування учасників експерименту. Варто відзначити, що учасники дослідження вживали молочний шоколад, хоча, як відомо, більш корисним вважається темний.

Хоча такі дані свідчать про явну користь шоколаду для здоров'я, на цей рахунок вчені висловлюються дуже обережно: «Група учасників, яка показала поліпшення, споживала від 16 до 100 г шоколаду на день. Більшість із них, швидше за все, їла близько 100 грам на тиждень, а не щодня, але в результаті ми бачимо груповий рівень, тому ми не можемо сказати, що 100 г шоколаду на день піде вам на користь», — каже професор Піо Мінт із Школи медицини та стоматології при Абердинському університеті.

Спеціаліст із серцево-судинної медицині і кардіолог в Університеті Шеффілда, доктор Тім Чіко каже, що це дослідження додає доказів того, що люди, які споживають шоколад, мають знижений ризик серцево-судинних захворювань. Однак це ще не означає, що саме шоколад є причиною цього захисного ефекту.

Не варто забувати про те, що шоколад містить велику кількість жирів і вуглеводів, а зайві калорії потрібно своєчасно «спалювати». А бездумне вживання шоколаду, яке окрім іншого, може перерости в залежність, напевно призведе до підвищення ваги, що збільшує ризик серцевих захворювань.

Також слід враховувати, що в проведеному дослідженні молоді люди, які й були основними ласунами, вели активний спосіб життя. А це також значно знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

«Ці дослідження припускають, що вживання шоколаду має певну користь для здоров'я. Проте також ясно, що шоколад призводить до збільшення ваги, що, безсумнівно, шкодить здоров'ю серця. Головний висновок, який я почерпнув із дослідження, полягає в тому, що якщо ви маєте здорову вагу, то помірне вживання шоколаду не призводить до помітного збільшення ризику серцевих захворювань і може навіть бути корисним. Я б не радив своїм пацієнтам підвищувати споживання шоколаду через це дослідження, особливо якщо вони страждають на зайву вагу», — додає доктор Чіко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...