• Прогулянки на природі — найкращі антидепресанти

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 2 листопада 2015 року

Прогулянки на природі — більше, ніж приємне проведення часу: вони допоможуть позбутися нав'язливих думок, очистити голову і є хорошою профілактикою депресії.

Про те, що проста піша прогулянка є гарним способом для відновлення психічної рівноваги, багато хто знає. В новому дослідженні вчені зі Стенфордського університету змогли простежити зв'язок між прогулянкою на природі та змінами в негативному мисленні людей.

Для участі в дослідженні запросили 38 чоловік. Суть експерименту виявилася простою: протягом 1,5 години половина учасників прогулювалася на природі, у дворі Стенфордського університету, а друга половина — гуляла жвавою вулицею Пало-Альто.

Для визначення психічного стану добровольців просили заповнити анкети, як до, так і після прогулянки. Крім такого опитування, проводилося і сканування мозку учасників експерименту.

У результаті виявилося, що ті, хто прогулювався на природі, мали менше негативних і нав'язливих думок. У цієї групи людей ставала менш активною та ділянка мозку, що пов'язана з підвищеним ризиком психічних захворювань. Люди, що гуляли на природі, відчували себе більш спокійними та відпочилими. Одночасно з цим, у другої групи випробовуваних, які гуляли в міських умовах, подібний ефект від прогулянок не спостерігався.

Як показує дослідження, прогулянки на природі добре впливають на фізичний і психологічний стан: людина віддаляється від поганих думок, знижуються її тривожність і стрес, зменшується ризик розвитку депресії.

Автор дослідження Грегорі Братман каже: «Те, що півторагодинна прогулянка має такий великий вплив, досить вражає».

Як говорять учені, прогулянки на природі особливо необхідні міським жителям: вони найбільш всього схильні до переживань, негативних думок і стресових факторів, які пов'язані з життям у місті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...