• Як попередити розвиток алергії на кімнатні рослини

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 березня 2016 року

Деякі з кімнатних рослин, які є в будинку багатьох із нас, є потенційними алергенами, що здатні збільшити ризик розвитку алергічної реакції. Яку небезпеку приховують у собі ці рослини і які запобіжні заходи варто вжити, щоб уникнути розвитку алергозу, ми розповімо далі.

Кімнатні рослини ефективно очищають повітря приміщень від різних шкідливих забруднень і створюють приємну атмосферу краси та затишку. Завдяки цьому, вже не перше сторіччя вони є зеленими улюбленцями багатьох із нас. Рослини насичують повітря киснем, фітонцидами та ефірними оліями, очищають його від бактерій і мікробів.

Однак не варто забувати, що серед широкого розмаїття кімнатних рослин є як безпечні (з точки зору можливості виникнення алергічних реакцій), так і рослини-алергени.

Прояв алергії на кімнатні рослини може бути різним: свербіж і висип на шкірі, частий безпричинний нежить, подразнення слизової очей, набряки губ, утруднене дихання або кашель, задишка та інші астматичні ознаки, сильне слиновиділення. З часом це може спричинити появу астми або респіраторного алергозу. Яке ж джерело появи таких реакцій?

Алергія на кімнатні квіти виникає через:

Ефірні олії, що містяться в листі рослин або виділяються під час цвітіння. Компоненти ефірних олій легколетючі. Вони швидко потрапляють у порожнину органів дихання та вступають у контакт зі слизовими оболонками, спричиняючи появу набряків та інші симптоми.

Рослини: пеларгонія, кринум, примула, рододендрон, еухаріс.

Ароматні речовини, що виділяються під час цвітіння: олеандр, аламанда, жасмин, катарантус, хойя, кірказон, брунфельсія.

Спори папоротей. Спори здатні легко розлітатися й швидко потрапляти в дихальні шляхи.

Залозисті волоски, якими вкриті деякі рослини. Дотик до таких рослин може викликати такі симптоми алергічної реакції, як опік і кропив'янка.

• Місцево подразнювальний сік рослин (акаліфа, молочай, кротон) під час потрапляння на шкіру.

Як позбутися алергії на кімнатні рослини?

1. Збільшіть вологість повітря у приміщенні: наприклад, частіше обприскуйте рослини. За вищої вологості повітря різко знижується кількість зважених часток (пилку) у повітрі.

2. Боріться з пилом. Пил, який осідає на листі рослин, не менш небезпечний для алергіка, ніж пилок. Частіше протирайте листя рослин.

3. Приготуйте настій із кореня локриці: 1 ст.л. кореня локриці залийте 1 склянкою холодної води. Залиште на добу, потім процідіть. Пийте по 1 ст.л. 2 рази на день. Локриця нормалізує баланс іонів калію та натрію в крові. Завдяки цьому зникають симптоми алергії, поліпшується робота дихальної системи та всіх внутрішніх органів.

4. Олійна настоянка звіробою нормалізує стан імунної системи і також рекомендується для полегшення алергічних проявів. Для приготування олійної настоянки верхівки звіробою залийте олією та залиште настоятися на сонці протягом двох тижнів. Настій вживайте всередину щодня по 1 ч.л. і зберігайте в темному посуді в холодильнику.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...