Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Носіння скіні сприяє неправильному формуванню тазових кісток у підлітків

Неділя, 13 вересня 2020 року

Вузькі обтислі джинси — модний і такою ж мірою небезпечний предмет одягу, який може серйозно зашкодити вашому здоров'ю, спровокувавши появу купейного синдрому.

«Краса вимагає жертв» — цей вислів якнайкраще підходить до багатьох новинок моди, щодо безпеки яких мало хто замислюється. Але гонитва за сучасним стилем може обернутися несподіваними проблемами зі здоров'ям, яке нагадає про себе в найнесподіваніший момент.

Одним із таких предметів одягу є вузькі обтислі джинси, що, як і раніше, популярні як серед жінок, так і серед чоловіків. І хоча багато медиків попереджають про те, що їх носіння може призвести до пошкодження м'язової тканини та нервових волокон, багато хто вважає це явним перебільшенням.

Тим не менш, тіснота є одним із основних небезпечних факторів обтислих джинсів. Тканина щільно облягає тіло і за тривалого носіння виникає порушення кровообігу і здавлювання нервових закінчень, що викликає оніміння шкірних покривів — «парестезію». В результаті цього з'являється постійне відчуття дискомфорту, яке може призвести до невралгії латерального шкірного нерва.

На доказ цього наведемо випадок, нещодавно описаний у статті журналу «Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry». У цій статті розповідається історія 35-річної австралійки, для якої носіння обтислих джинсів обернулося стрімким опуханням ніг і втратою їхньої чутливості.

У день, коли це почалося, вона провела кілька годин навпочіпки, розбираючи шафи під час переїзду до нового будинку. Ввечері вона відчула, що не відчуває своїх ніг і насилу може ходити. Жінка спіткнулася і впала і протягом кількох годин не могла стати на ноги. До того часу, як її доставили до лікарні, її нижні кінцівки значно опухли, і щоб звільнити ноги, лікарям довелося розрізати джинси.

Кровообіг у кінцівках не було порушено, але її м'язи стали слабкими, і вона не могла реагувати на дотики. Жінка змогла стати на ноги тільки через 4 дні — після того, як їй поставили внутрішньовенну крапельницю.

За словами лікарів, причиною цього випадку став т.зв. «купейний синдром» або, інакше кажучи, синдром здавлювання, який викликали щільно обтислі джинси. Цей синдром з'являється в результаті тривалої ішемії м'язів від здавлювання м'яких тканин внаслідок тривалого перебування в обмеженому положенні, яке порушує нормальний кровообіг у кінцівках.

«Сидіння навпочіпки призвело до того, що нерви в гомілці були перетиснуті, і кровопостачання литкових м'язів було порушено. Оскільки литкові м'язи почали роздуватися у відповідь на зменшене кровопостачання, вони стиснули суміжні великогомілкові нерви і відключили кровопостачання м'язів», — каже автор статті доктор Томас Кімбер.

Далі тиск на м'язи литок зростав, і це призвело до накопичення в них токсинів, які пошкодили нервові закінчення і м'язи.

Як зазначають лікарі, цей випадок не поодинокий: скарги на оніміння литок і стегон від носіння щільно обтислих джинсів із низькою талією досить поширені.

Comments   

загрузка...