ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як встановити на даху сонячні панелі

Велика Епоха

Новий проект від Google під назвою Sunroof допоможе розрахувати ефективність встановлення сонячних панелей на даху житлових будинків. За допомогою Sunroof всі охочі зможуть просто та ефективно встановити сонячні панелі на своєму даху та дізнатися, скільки можна зекономити на енергетиці.

#img_center_nostream#Для роботи сервісу Sunroof потрібні картографічні сервіси Google, у тому числі геолокаційні дані Google Maps та супутникові знімки Google Earth, повідомляє ecotechnica.com.ua.

Використовуючи ці дані, сервіс створює тривимірну модель даху потрібної будівлі та підбирає оптимальну схему розміщення сонячних батарей. Під час виконання розрахунків враховуються такі чинники, як середня для регіону кількість сонячних днів у році, кут нахилу даху, наявність об'єктів (будинки, дерева), які відкидають тінь на дах, висота сонця над горизонтом і т.п.

Користувач отримує детальний звіт з інформацією про приблизну суму економії за використання сонячної енергії, а також дані про кількість сонце-годин у році, протягом яких сонячні батареї зможуть виробляти енергію, і значення приблизної площі займаного ними місця на даху будинку.

Все, що вам потрібно, це вказати адресу будинку в Google Maps на сторінці Sunroof.

Поки що сервіс Sunroof перебуває на стадії тестування і доступний тільки для жителів Бостона, Сан-Франциско і Фресно.