ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Якість повітря в містах світу виміряють Гуглмобілі

Велика Епоха

#img_center_nostream#Компанія Google оголосила про намір вимірювати якість міського повітря за допомогою спеціальних автомобілів Street View. На основі отриманих даних буде розроблено карту, яка покаже, як живуть і чим дихають жителі міст, повідомляє ozemle.net.

У цьому проекті компанія Google об'єднує свої можливості з Aclima — каліфорнійською компанією з досліджень у сфері забруднення повітря. Aclima розробила екосенсори для вимірювання рівня вмісту в атмосфері вуглекислого газу, окису вуглецю, озону, оксиду та діоксиду азоту, метану, чорного вуглецю, твердих частинок і летких органічних сполук — всіх речовин, які негативно впливають на наше здоров'я.

Зараз ці сенсори вже встановлені на три авто Street View. У першому тестуванні, тривалість якого становила 750 годин, автомобілі з екосенсорами зробили 150 мільйонів замірів якості повітря в районі Денвера.

#img_center_nostream#Автомобілі«На якість повітря впливають багато речей: починаючи від вибору наших транспортних засобів та джерел енергії і закінчуючи зеленими насадженнями та погодою. Розуміння цих складних аспектів має вирішальне значення для управління та поліпшення якості повітря. Тест у Денвері готує нас для масштабування системи та впровадження мобільного зондування платформи Aclima для всіх автомобілів Google Street View. Це необмежений потенціал для нашої роботи. Ми зможемо допомогти поліпшити здоров'я та життєстійкість громад у всьому світі», — каже гендиректор Aclima.

За словами керівників проекту також планується об'єднати отримані дані від сенсорів Street View з вимірами мережі стаціонарного обладнання, яке використовується Управлінням охорони навколишнього середовища США для моніторингу якості повітря.

У майбутньому планується розширити проект, що дозволить створити карти, які з високою роздільною здатністю показуватимуть рівень забруднення повітря в різних містах. Найближчим часом такі датчики встановлять на автомобілях Street View для дослідження набережної Сан-Франциско.

Платформа Street View, створена компанією Google у 2007 році, використовується для зйомок панорам великих і малих міст. Це універсальний інструмент, який постійно вдосконалюється і доповнюється новими можливостями. Нещодавно повідомлялося, що у Street View з'явилися функції огляду океанічних і морських глибин, а також вершин гір.