ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як розрахувати, чи вигідно купувати електромобіль

Велика Епоха

Ви замислюєтеся про придбання електрокара, але не знаєте, наскільки вигідним буде таке придбання? Онлайн-калькулятор, розроблений київським програмістом Владиславом Карпенком, допоможе розрахувати різницю між вартістю авто на електроприводі та бензинового авто.

#img_center_nostream#Розробник онлайн-калькулятора — київський програміст-самоучка Владислав Карпенко, за освітою музикант і звукорежисер. Програмуванню та верстці сайтів він почав навчатися самостійно з 12 років. Вже кілька років він працює над додатком і сайтом для автомобілістів, повідомляє ain.ua.

Його нова розробка — онлайн-калькулятор для розрахунку економії від купівлі електрокара — допоможе користувачеві визначитися, чи варто купувати такий автомобіль.

Всім відомо, що електрокари дорожчі за бензинові авто, але споживають більш дешеве паливо: «Кожен, хто придивляється до електромобілів, чув про „5 грн на 100 км“ і т.і., але потрібно порахувати, чи буде це вигідно — адже зараз електрокари дорожчі, ніж подібні їм бензинові моделі. І виникає питання: за скільки часу це вкладення відіб'ється. Тому калькулятор розраховує не повну вартість електрокара, а саме різницю між вартістю авто на електроприводі та бензинового авто», — пояснює Владислав Карпенко.

Поки дані для калькулятора збираються в ручному режимі: «База заповнюється вручну, наприклад, тариф на електроенергію я закладав той, який буде працювати з вересня — 75—77 коп за кВт/год», — каже розробник сервісу.

Онлайн-калькулятор для розрахунку економії від купівлі електрокара — лише частина проекту «Легкомобіль», над яким працює Владислав Карпенко. За його задумом, проект стане онлайн-майданчиком для автомобілістів, зокрема, власників електрокарів. За допомогою особливого додатку можна буде керувати авто зі смартфона та замовляти офлайн-послуги.

На сайті збирається інформація для власників електрокарів і тих, хто тільки збирається їх купити. З часом передбачається, що сервіс «Легкомобіль» зможе вирішувати питання парковки, зарядки, мийки, техсервісу, страховки та інші актуальні для електрокарів питання.