ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новокаледонські ворони мають рівень інтелекту 5—7-річної дитини

Велика Епоха

Новокаледонські ворони мають рівень інтелекту 5—7-річної дитини, і можуть розв’язувати нескладні задачі із фізики. Стимулом працювати інтелектуально для птахів служить, звичайно, їстівна винагорода.

Фото: Sarah Jelbert/CC-BY
Фото: Sarah Jelbert/CC-BY
Науковці з Університету Окленда на чолі із Сарою Джелберт досліджували, чи здатні ворони вирішувати задачі з об’ємами. В таких завданнях птахи мали підняти рівень води у склянках, кидаючи всередину них камені, і таким чином витіснити зайву рідину і отримати смачну винагороду.

У дослідженні брали участь тільки новокаледонські ворони, які відомі завдяки своїй кмітливості та винахідливості. Не всі особини впоралися із усіма поставленими завданнями, проте загалом 4 із 6 задач птахи вирішили.

Для підняття рівня води вони продемонстрували розуміння того, що існують предмети, які потопають, та плавають, предмети суцільні та порожнисті. Новокаледонські ворони також обирали колбу, в якій рівень води був вищим, ніж у інших, і таким чином, їм потрібно було докладати менше зусиль для підняття її рівня.

2 задачі, з якими не впоралися кмітливі ворони, вимагали розуміння діаметру колби, а інша вимагала нелогічного рішення та розуміння правила сполучених посудин.

Задачі, що були поставлені перед воронами. Ілюстрація: Sarah Jelbert/CC-BY
Задачі, що були поставлені перед воронами. Ілюстрація: Sarah Jelbert/CC-BY
«Ці результати вражають, оскільки вони виявляють величину та межі розуміння воронів. Зокрема, усі ворони провалили завдання, яке порушувало причинно-наслідкові правила, але пройшли всі інші, тож можна припустити, що вони мають певний рівень розуміння причинного зв’язку», — говорить дослідниця Сара Джелберт.


Читайте також:
Папуги та ворони здатні використовувати незвичні для них типи інструментів