• Люди-мавпи виявились не плодом зворотної еволюції — дослідники

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 2 травня 2015 року

П’ятеро жителів віддаленого турецького села, які пересуваються на чотирьох кінцівках, не є плодом зворотної еволюції, виявили вчені.

Люди, які не ходять прямо, є членами однієї родини. Після того, як на них звернули увагу ЗМІ у 2005 році, про них заговорили у світі. Припускалося, що такі люди, які ходять на чотирьох кінцівках, — плід зворотної еволюції.

Однак тепер вчені спростували таке образливе для людей, що ходять на «своїх чотирьох», припущення. Вони дослідили їхню ходу і порівняли її із ходою мавп — виявилось, що вони не мають нічого подібного.

Антрополог Ліза Шапіро із університету штату Техас в Остіні виявила, що в той час як примати роблять кроки тими лапами, які розташовані по діагоналі одна до одної, досліджувані люди, які ходять на чотирьох кінцівках, пересуваються не так. У них одна за одною працюють кінцівки з однієї сторони тіла — коли вони зроблять крок лівою ногою, після цього крокують і лівою рукою, і так само з іншого боку тіла. 

photo1.jpg

Ілюстрація: phys.org

Науковці дійшли висновку, що члени незвичайної турецької родини просто призвичаїлись до своєї інвалідності — ходити на ногах вони просто не можуть. Здорові люди, яких у лабораторії попросили пересуватись на чотирьох кінцівках, ходили так само.
 


Читайте також:
Акваріумні рибки виявились набагато розумнішими, ніж вважалося
В Еквадорі археологи знайшли місто велетнів


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...