• Яких катувань зазнав китайський адвокат у тюрмі

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 12 грудня 2015 року

Відомий китайський адвокат Гао Чжишен, відбув 3-річне ув'язнення в Китаї за те, що захищав права китайців, які зазнають репресій. Через рік після виходу на волю він розповів про тортури, яким його піддавали в той час.

Гао Чжишен — китайський адвокат, двічі номінований на Нобелівську премію миру, — неодноразово зазнавав незаконних арештів та ув'язнень, повідомляє NTD.

Після того, як його звільнили з ув'язнення влітку минулого року, він практично не міг пересуватися і насилу міг чітко говорити. Він дав перше своє інтерв'ю після трирічного ув'язнення.

Під час останнього арешту чиновники компартії Китаю відправили Гао у в'язницю Сіньцзян-Уйгурського автономного району. Його помістили в одиночну камеру площею 8 кв.м без вікон та вентиляції. За його словами, протягом 68 тижнів він був змушений слухати записи з політичною пропагандою.

У 2009 році, коли Гао в черговий раз заарештували китайські спецслужби, його дружина і двоє дітей втекли в США, де отримали політичний притулок.

«Його так багато разів викрадали та незаконно тримали у в'язниці за ці 8 років. Але це було абсолютно безпідставно», — каже Хе Ген, дружина 51-річного Гао Чжишена.

В інтерв'ю Гао сказав, що, попри розлуку з близькими, він не збирається їхати з Китаю, а буде й далі домагатися в країні верховенства закону.

«Мені було боляче стільки разів, що проливати сльози з приводу цих страждань не варто», — говорить Гао Чжишен.

Гао Чжишен захищав послідовників домашніх християнських церков і фермерів, у яких незаконно відбирали землі. Він надавав юридичний захист послідовникам школи вдосконалення Фалуньгун, які з 1999 року зазнають репресій з боку влади КНР. У 2005 році він написав відкритий лист лідерам КНР Ху Цзіньтао і Вень Цзябао, закликавши їх припинити репресії Фалуньгун.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...