• Як використовувати воду ощадливіше

  • Ірина Рудська | Велика Епоха
    Четвер, 29 жовтня 2015 року

Одна з жорстких екологічних проблем у світі полягає в катастрофічному забрудненні водних артерій. Обсяги прісної води на планеті скорочуються. Різні країни вживають різних заходів, аби запобігти кризі, зокрема, підвищують ціни на воду. Збільшення тарифів торкнеться і кожної української родини. Щоб не страждав сімейний бюджет, потрібно навчитися економити воду. Тоді й платити треба буде менше, і довкіллю допоможемо.

Для початку потрібно проаналізувати, на що саме ми витрачаємо воду в квартирі. Не будемо поки що брати до уваги приватні будинки та дачі, де вода йде ще і на полив грядок і на миття тротуарів, розглянемо найбільш характерні випадки використання води у сім'ї:

Миття посуду, яке вимагає величезної кількості води. Все це ми виливаємо в трубу, не помічаючи втрат.

Пральна машина, яку ми «ганяємо» без особливої потреби.

Бачок унітазу, який ми смикаємо за всяким незначним приводом, наприклад, якщо вилили з чайника заварку, або скинули крихти їжі зі столу.

Гігієнічні процедури: щоденний душ, іноді подвійний — вранці та ввечері, миття у ванні, чищення зубів і т.д.

Вологе прибирання квартири.

Витік води через несправність кранів і бачків, погане стикування труб і т.п.

З витратами визначилися, тепер варто подумати, як їх зменшити. По черзі:

Миття посуду

Найбільш економічний варіант — купити посудомийну машину, вона істотно заощаджує воду, і якість миття дуже добра. Так вважають домашні господарки, які зробили таке придбання.

Якщо посудомийної машини немає, можна дотримувати деякі рекомендації щодо економії води. А саме:

Перед миттям посуду її слід замочити в розчині мийного засобу на півгодини-годину, потім протерти бруд губкою і тільки потім обполоснути. Тоді на ополіскування не знадобитися велика кількість води (до речі, візьміть собі на замітку рецепти, як приготувати екологічний мийний засіб).

Ще більшу економію дає ополіскування посуду в мисці, при цьому воду після останнього полоскання — практично чисту — можна використовувати для протирання підлоги на кухні і навіть для поливу кімнатних квітів.

Важливо привчити себе не мити посуд під проточною водою. Ми не помічаємо, що при цьому витрачається непомірна її кількість.

Ще один спосіб — придбати в магазинах різні пристосування, наприклад, кухонний водозберігальний аератор для крана на кухні. Це вимагає невеликих матеріальних витрат, але гроші ці повертаються в хазяйський гаманець, що дозволяє економити: менше виллємо води, менше за неї заплатимо.

Наприклад, аератор від Mirashop (75 грн) або водозберігальна насадка Hihippo HP-155 (119 грн), аератор Terla Freeline (89 грн), EcoWater (43 грн), Drop (65 грн), Аркад (55 грн) та ін. Тут перераховано лише кілька аераторів різних марок, знайдених на різних сайтах за допомогою пошуковика. Більше ви можете знайти самі — напишіть запит у пошуковику «аератор для крана». Для більш точного пошуку можна додати в кінці запиту ваше місто.

Дію таких пристроїв можна побачити на відео:

У той же час, є у цих приладів і недолік — недовговічність. Якщо у вашого будинку старі труби, ймовірно, вам доведеться міняти аератор кожні півроку — рік.

Існує ще один оригінальний спосіб економії води на кухні — менше вживати смаженого. Варена їжа і для організму комфортніша, і на миття пригорілої до сковорідки їжі не витрачається багато води.

Пральна машина

Слід прати білизну тільки, якщо машина повністю завантажена. Іноді нам потрібно терміново випрати забруднений одяг, ми кидаємо в машину пару светрів і джинси. Але режим роботи машини від цього не змінюється і кількість води така сама, що і за повної завантаженості. Йде велика перевитрата води. Це треба відстежувати та припиняти.

Бачок унітаза

Стандартний об'єм води у ньому — 10—12 літрів — йде в трубу в прямому значенні цього слова навіть з незначного приводу. Спеціальна зливна арматура до бачка унітазу, яка буде працювати як дозатор, може заощадити до 30 літрів води на день залежно від використання бачка та самого пристрою.

Гігієнічні процедури

Ми вмиваємося і чистимо зуби щодня, приймаємо душ раз або два на добу, іноді приймаємо ванну — на усе це йде велика кількість води. І тут існує безліч способів скоротити її споживання.

— Перш за все, технічні засоби. Існують економічні насадки для душу, різного виду сенсорні пристрої для умивальника, економічна насадка для душу. Вони відчутно економлять воду.

— Коли чистимо зуби, не слід тримати кран відкритим, краще скористатися склянкою для полоскання рота.

— Коли приймаємо душ, простежимо за тим, щоб вода не лилася даремно, а лише під час обполіскування тіла.

— Ванні процедури — розкіш за сьогоднішніми мірками. Це нераціональне використання води, якщо в цьому немає особливої необхідності, наприклад, щоб прогрітися під час простудного захворювання.

— Коли вмиваємося, миємо руки, то теж слід контролювати, щоб із крана не текла вода даремно.

Вологе прибирання квартири

Перед вологим прибиранням краще пройтися по кімнатах пилососом, тоді рідше потрібно буде змінювати воду у відрі, коли миємо підлогу.

Витік води через несправність кранів і бачків, погане стикування труб

Як кажуть: коментарі зайві. Якщо самим не вдається виправити, потрібно запросити сантехніка.

Але якщо говорити про економію сімейного бюджету, то за великим рахунком треба економити і тепло. Ця частина витрат серед комунальних послуг «найкусливіша». Та одними лічильниками тут не обійдешся. Треба всебічно підходити до проблеми.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...