• Домашня сонячна сушарня: пристрій для цінителів здорової їжі

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 грудня 2015 року

Сухофрукти — смачні та корисні солодощі, які можна приготувати самим. Не всі знають, що сонячну сушарню, яка не потребує електрики для роботи, можна змайструвати вдома, з підручних матеріалів. Про кілька варіантів таких сонячних дегідраторів розповідає сайт rodovid.me.

Домашня сонячна сушарня (сонячний колектор, дегідратор) — відмінний варіант для тих, хто любить здорові продукти та корисні солодощі, які містять тільки натуральний цукор. Крім прямого призначення, цей пристрій допоможе продовжити термін зберігання продуктів і навіть нагріти воду.

Сушарні можуть бути різних розмірів і форм, але головна їхня перевага — для роботи не потрібні додаткові витрати енергії.

Домашня сонячна сушарня №1: найпростіший варіант

Перший варіант домашньої сонячної сушарні можна зробити повністю із вторсировини: дерев'яних брусків, фанери та невеликої скляної рами для вікна.

1. Подивіться на креслення сушарні. На малюнку її розміри наведено в дюймах. Для зручності, переведіть в сантиметри: 1 дюйм ≈ 2,5 см.

2. За кресленням виріжте каркас сушарні та заготовте бруси. Вибирайте тільки сухі матеріали.

3. Зберіть конструкцію.

4. Зробіть щілини для вентиляції повітря. Вони можуть бути як у днищі, так і на задній стінці сушарні.

Сушарня готова. Пам'ятайте: для зневоднення різних фруктів знадобиться різний діапазон температур і, відповідно, час на дегідрацію також буде відрізнятися.

Домашня сонячна сушарня №2:

Вид спереду: прозора кришка зроблена з полікарбонату, задня та нижня панелі вкриті чорним пластиком. Для стоку води внизу зроблений виступ.

Вид збоку: трикутний бік (висота — 61 см, ширина — 71 см) також зроблений із полікарбонату.

Полиці. Щоб на кожну полицю потрапляло трохи прямого сонячного світла, вони розташовані за шаховим порядком. Полиці зроблені з сітки з дерев'яною рамою. Полиці встановлені на дерев'яні полози, і їх можна легко витягнути через задню панель.

Задня панель заввишки 61 см, завширшки — 64 см. Для кращої вентиляції в задній стінці зроблено проріз, закритий сіткою.

Сонячна сушарня №3: ​​багатофункціональний сонячний колектор

Модель саморобного сонячного колектора та дегідратора запропонована харків'янином Олексієм Рильським. За словами винахідника, його конструкція здатна не тільки сушити овочі та фрукти влітку, але й гріти воду і навіть генерувати тепле повітря в приміщенні взимку.

Таким чином, сонячний колектор можна використовувати круглий рік: влітку в якості сушарні для фруктів і нагріву води (приблизно до 50ºC), а восени, взимку та навесні для опалення через підігрів повітря та подачу його в приміщення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...