• Екопляшки — заміна традиційним пластиковим

 • Аліна Танько | Велика Епоха
  Четвер, 26 листопада 2015 року

Традиційні пластикові пляшки поступово відходять у минуле. Їм на зміну приходять екопляшки — зручні та безпечні як для нашого здоров'я, так і для навколишнього середовища.

Багато хто знає, що звичайні пластикові пляшки мають ряд недоліків. По-перше, зберігати воду в таких пляшках тривалий час небажано: такі речовини, як поліетилентерефталат або полівінілхлорид, з яких виготовлена ​​тара, виділяють у воду небезпечні речовини та спричиняють появу серйозних захворювань. По-друге, коли звичайна пластикова пляшка опиняється на звалищі, вона не розкладається дуже тривалий час.

Існує і більш проста екологічна альтернатива пластиковим пляшкам — т.зв. «зелені» пляшки, які можуть бути як одно-, так і багаторазовими. Одноразові екопляшки виробляють із органічного пластика, який після утилізації розкладається мікроорганізмами, перетворюючись на компост менш ніж за 100 днів. Один із прикладів — мінералка Belu Mineral Water, яка вже надійшла в продаж у Великобританії.

Багаторазові екопляшки виробляють з особливих безпечних полімерів або інертних металів, наприклад, нержавкої сталі. Як правило, такі пляшки мають невеликий об’єм (до 1 л), який неважко носити в сумці.

Багато компаній уже сьогодні можуть запропонувати різні екологічні альтернативи пластиковим пляшкам:

Vapur — екопляшка нового покоління

Гнучка багаторазова екопляшка Vapur об'ємом 0,5 л — розробка компанії The Tate Group. Порожня пляшка Vapur більше нагадує пакет: коли він порожній, його можна компактно згорнути та покласти в сумку або кишеню. Коли він наповнюється водою, він займає стійке вертикальне положення.

Основні переваги екопляшки Vapur:

 • Не містить небезпечного бісфенолу А. Замість нього використовується тришаровий полімер.
 • Підходить для тривалого зберігання рідини.
 • Не вступає в реакцію з рідиною під час змін температури (нагрівання, заморожування).
 • Легка та пластична.
 • Легко миється вручну або в посудомийній машині.

В Україні доступні екопляшки Vapur об'ємом 0,48 л за 85 грн або дві екопляшки Vapur за 120 грн.

KOR — багаторазова екопляшка з фільтром

KOR NAVA називають екопляшками №1 у світі. Вони не містять шкідливих речовин і домішок, підходять як для повсякденного життя, так і для спорту. Особливістю цієї екопляшки є можливість фільтрації води. 1 змінний фільтр дається в комплекті з пляшкою. Він дозволяє доочистити воду за стандартом NSF-42, що значно зменшує присмак хлору й усуває неприємні запахи. В KOR NAVA використовується графітовий фільтр зі шкаралупи кокосового горіха і є поновлюваним природним ресурсом.

Лінійка KOR:

KOR Nava, KOR Nava Sport — 0,65 л. Ціна — 629 грн.

KOR Vida — 0,5 л и 0,75 л. Ціна — 350 грн.

KOR Delta — 0,75 л. Ціна — 429 грн.

KOR One — 0,75 л. Ціна — 769 грн.

KOR Aura — 0,5 л — 170 грн, 0,75 л — 190 грн.

EAU GOOD — екопляшка з вугільним фільтром

Екопляшка зі спеціальним фільтром-іонізатором Binchotan виробляється компанією Black + Blum.

Основні переваги екопляшки EAU GOOD:

 • Фільтр усуває з води хлор, вирівнює її кислотно-лужний баланс і мінералізує воду.
 • Фільтра вистачає на 6 місяців, після чого він утилізується без шкоди для екології.
 • Пляшка створена з харчового пластику, міцного й легкого.
 • Щоб відфільтрувати воду за допомогою такої екопляшки, досить просто наповнити її водою та поставити в холодильник на 6—8 год.

Об’єм екопляшки EAU GOOD — 0,8 л. Ціна — 520 грн.

PureSip — екопляшка з активованим вугільним фільтром

Ще одна екопляшка, що здатна очищати воду. Завдяки невеликому об’єму, її зручно брати з собою на ранкову пробіжку або тренування, в похід або на активний відпочинок.

Основні переваги екопляшки PureSip:

 • Фільтр очищає воду від шкідливих домішок хлору, металів, кислот, солей тощо.
 • Фільтр розрахований на 150 л води або 300 пляшок.

Об’єм екопляшки PureSip — 0,55 л. Ціна — 199 грн.

Aqua — екопляшки з нержавкої сталі

Екопляшки Aqua багаторазового використання — розробка компанії Envirosax, яка в русі за збереження навколишнього середовища пропонує заміну пляшок із пластмаси одноразового використання на елегантні пляшки з нержавкої сталі.

Основні переваги екопляшки Aqua:

 • Зроблені з нержавкої сталі, дозволеної для зберігання продуктів.
 • Безпечні: перевірені на бісфенол А та важкі метали.

Об’єми: 0,35 л, 0,5 л, 0,56 л. Ціни — 1000—1150 руб. (330—380 грн на момент написання статті). В Україні, на жаль, ми не знайшли, де можна придбати таку пляшку. За посиланням можна замовити її з Росії. Ми уточнили вартість доставки: доставка на Україну Поштою Росії або Кур'єрською службою EMS Пошта Росії за вагу до 0,5 кг — від 1300 руб. Поштою до 16 робочих днів, EMS — до 10 робочих днів. Повна вартість (пляшка + доставка + упакування) — 2600 руб (865 грн).

Що робити з неекологічними пляшками?

Якщо ж ви користуєтеся звичайними пластиковими пляшками, подивіться відео «Що насправді відбувається з пластиком, якщо його викидаєш». На відео розповідається про три пляшки: першу викинули з рештою сміття на звалище, де вона потім гниє тисячу років, виділяючи отруйні для природи речовини, друга потрапила у світовий океан, вбиваючи його жителів, а третю викинули в окремий контейнер для пластмаси, який можна використовувати далі після перероблювання.

Де викинути пластик в Києві можна дізнатися на карті «Великої Епохи». Шукайте іконки у вигляді будиночків — це пункти приймання вторсировини підприємства «Київміськвторресурси», де приймають пластик, макулатуру, склобій, дрантя, шини та пляшки. На карті також представлені місця, куди можна здати батарейки:

Що можна зробити, щоб звалища сміття з пластиком не росли, як гриби, в місті Київ і по всій країні? Поділіться з вашими друзями цією статтею!

Підписатися:

Коментарі