ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи корисно спати вдень?

Велика Епоха

Сієста денний післяобідній сон — дуже корисний для здоров'я, це в черговий раз підтвердили дослідники. Але щоб отримати максимум користі від такого відпочинку, потрібно знати, як спати.

Звичку подрімати після обіду можна сміливо занести до списку корисних, про це свідчить нове дослідження, проведене вченими з Греції.

#img_center_nostream#Вивчивши стан здоров'я близько 400 осіб, які страждали від підвищеного тиску, вони дійшли висновку, що післяобідній сон знижує показання тиску на 4% і на 10% знижує ризик інфаркту. Щоб отримати такий ефект від сієсти, досить поспати всього 30—40 хвилин.

Хоча сієста (з іспанського «siesta») — традиція, що прийшла з далекої та жаркої Іспанії, але користь післяобіднього відпочинку для здоров'я оцінили й жителі інших країн. Наприклад, звичка подрімати після обіду була в британських прем'єрів Вінстона Черчилля та Маргарет Тетчер.

Велику цінність денного сну підтверджують і більш ранні дослідження. Експерти кажуть, що за правильної сієсти можна підвищити ефективність виконання справ протягом дня мінімум у півтора рази. Денний відпочинок особливо необхідний для тих, хто відчуває стрес через великі навантаження та недосипання вночі (менше ніж 6 годин).

У чому користь сієсти — денного сну?

1. Знімає напругу, втому, запускає процес самовідновлення організму. вчені кажуть, що організм відновлюється набагато швидше саме під час денного сну.

2. Допомагає уникнути подальшої перевтоми та виснаження.

3. Незамінний психологічний відпочинок.

4. Заряджає енергією, допомагає швидше відновитися після стресів.

5. На 2—3 години скорочує загальний добовий час на сон, покращуючи самопочуття та підвищуючи працездатність.

Але все ж, попри такий позитивний вплив на організм, сієста може мати й негативний ефект. Наприклад, у випадку коли час денного сну занадто великий, це може призвести до втрати нічного сну. В іншому випадку мозок зануриться у фазу глибокого сну, і заснути вночі вже буде неможливо. Це призведе до збою внутрішніх ритмів та інших неприємних наслідків.

Правильна техніка денного післяобіднього сну

1. Зазвичай денний сон проходить у період приблизно з 12 до 16 годин. Після 17 годин сієста небажана: в цей час організм вже налаштовується на природний нічний відпочинок. Сон у цей час викличе втому та відчуття розбитості.

2. Тривалість сієсти повинна становити від 20 до 40 хв. Більш тривалий сон вже буде не на благо, а на шкоду. Якщо ваш сон триває не більше 40 хв — ви прокинетеся швидко та легко.

#img_left#Запам'ятайте: чим більше ви спите вдень ​​— тим важче буде пробудження, яке може ускладнитися головним болем. Про позитивний вплив такого тривалого відпочинку не може бути й мови. Краща тривалість сієсти — 20—30 хв.

3. Заздалегідь налаштуйте себе на короткий, але ефективний відпочинок протягом 20—30 хв, так ви зможете прокинутися навіть без будильника.

4. Спати краще лежачи на спині. Вибирайте рівну поверхню — диван чи ліжко.

5. Розслабте всі свої м'язи, подумки зніміть напругу з тіла.

6. Пробудження повинно бути миттєвим і легким. Комусь може здатися, що минуло не 20—30 хв, а значно більше часу. Значить, ви добре відпочили!