• Яка вода необхідна організму під час літньої спеки?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 серпня 2015 року

Ніщо не втамовує так спрагу, як проста вода. Але навіть цю важливу властивість води можна значно поліпшити, якщо знати, яка саме вода необхідна нашому організму.

Літня спека — випробування для багатьох і, особливо, для людей із хронічними захворюваннями. Нестача води в організмі впливає на наше щоденне самопочуття та здоров'я в цілому. Це може проявитися в головних болях, м'язових спазмах, втомі та млявості, втраті працездатності та дратівливості. Внаслідок зневоднення кров густішає, підвищується навантаження на судини та ймовірність утворення тромбів. Під час спеки дуже часті випадки серцевої недостатності, інфаркту та інсульту.

Нестача води в організмі небезпечна для людей різного віку, але особливо — для літніх людей. Саме через зневоднення літні люди старше 65 років потрапляють до лікарні.

Одне просте правило говорить: якщо ви відчуваєте спрагу — ваш організм уже зневоднений. Не чекайте, коли спрага дасть про себе знати, дайте організму те, чого він так потребує!

Багато хто помилково вважає, що чай, кава, компот або сік цілком можуть компенсувати потребу організму у воді. Однак це не так. Для нашого організму такі напої — їжа. І щоб отримати з них воду, організму ще потрібно попрацювати.

Потреба у воді індивідуальна та залежить від багатьох факторів:

1. Вага, кількість м'язової маси тощо.

2. Вік.

3. Фізична активність.

4. Хвороби.

5. Раціон харчування: вживання овочів і фруктів, які на 80—90% складаються з води.

6. Вживання напоїв, що викликають зневоднення (алкоголь, пиво тощо).

Крім цього, в більш жарку та вологу погоду ми більше потіємо, і це також збільшує обсяг споживаної рідини.

Щоб дізнатися, яка норма води (у літрах) щодня необхідна нашому організму — помножте свою вагу (в кілограмах) на 0,04. Отримане значення необхідно відкоригувати згідно з вищевикладеними зауваженнями. Головне — слідкуйте за своїм самопочуттям.

Яку воду пити?

1. Підсолена вода. Понад 60% нашого тіла — це вода. А точніше, сольовий розчин. Цей розчин — реакційне середовище, де протікають всі біохімічні процеси, завдяки яким ми живемо. В спеку наш організм намагається підтримувати нормальну температуру організму шляхом випаровування поту з поверхні шкіри, завдяки чому наше тіло охолоджується. Одночасно з цим, організм намагається стабілізувати водно-сольовий баланс.

До того ж, коли ми потіємо, з нашого організму йдуть і важливі солі. Організм здатний регулювати втрати натрію і хлору, а ось калію — ні. Значна втрата калію викликає проблеми серцево-судинної системи, судоми та непритомність.

Тому багато медиків рекомендують пити в спеку саме підсолену воду. В якості солі краще брати морську сіль: вона містить більше необхідних елементів. На 1 л води додайте не більше ¼ ч.л. солі. Пам'ятайте: вода повинна бути не солоною, а тільки підсоленою.

2. Мінеральна вода також відмінно компенсує втрату важливих солей. Вибирайте воду, що містить іони натрію, хлору, калію, магнію, кальцію, сульфати та ін. зі ступенем мінералізації не більше 2,5—3%.

3. Вода з лимоном. У спекотну погоду, коли організм втрачає вологу, наша кров згущається — виникає ризик утворення тромбів. Розчинити кров і запобігти утворенню тромбів здатна вода, підкислена лимонним соком.

І хоча в літню спеку хочеться вгамувати спрагу прохолодною водою, але робити це категорично не рекомендується. В цей час наші судини розширені. Коли ми випиваємо холодну воду, виникає різкий перепад температур і може статися спазм судин. Це може призвести до інсульту чи приступу стенокардії. Пийте воду кімнатної температури.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...