ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На старого китайця подали 160 тисяч позовів

Велика Епоха

Більш як 160 тис. судових позовів подали на колишнього генсекретаря китайської компартії Цзян Цземіня громадяни Китаю та жителі інших країн. Цзян Цземінь, якому вже 89 років, звинувачується в організації репресій проти мільйонів послідовників Фалуньгун у Китаї — людей, що займаються мирною медитативної практикою.

#img_center_nostream#Як повідомляла раніше «Велика Епоха», з кінця травня цього року в Китаї багато практикувальників Фалуньгун почали масово подавати судові позови на Цзян Цземіня. На кінець серпня було зафіксовано 160 000 позовних заяв, пише ntdtv.ru.

Позови подані у всіх провінціях Китаю, а також в Макао та Гонконзі та ще в 27 країнах світу, включаючи Великобританію, США, Канаду, Францію та Південну Корею.

Звинувачення включають геноцид, тортури, вбивства послідовників Фалуньгун. Цзян Цземіня звинувачують і в створенні особливої ​​організації під назвою «Комітет 610», яку колишній глава компартії наділив необмеженими повноваженнями, щоб керувати репресіями.

#img_center_nostream#Репресії, розв'язані в 1999 році Цзян Цземінем, тривають і досі. За звітами правозахисників, на сьогодні сотні тисяч мільйонів практикувальників Фалуньгун незаконно переслідуються. Їх ув'язнюють і тримають у трудових таборах, де вони зазнають катувань і насильницького «перевиховання». Багато хто з ув'язнених стає «живим товаром» на чорному ринку трансплантології: у них видаляють органи для подальшої пересадки пацієнтам.

Ван Шицзянь, депутат Міської ради Тайбея на Тайвані, каже: «Світова спільнота, незалежно від раси, засудила ці злодіяння, і я думаю, це чинитиме тиск на владу КНР».

Спочатку кампанії за подачу заяв у Китаї позивачі не зазнавали переслідувань, проте в останні дні почастішали випадки їх арешту.