ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Києві триває виставка знаменитого петриківського розпису

Велика Епоха

У столиці 18 вересня відкрилася виставка, присвячена знаменитій культурній спадщини України — петриківському розпису, повідомляє КМДА.

Виставка під назвою «Петриківський розпис із колекції В.В. Васильєва» проходить у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва по вул. Лаврська, 9 (недалеко від Києво-Печерської Лаври, станція метро «Арсенальна» — як дістатися див. нижче).

Петриківський розпис у 2013 році отримав від організації ЮНЕСКО статус всесвітньої нематеріальної культурної спадщини людства.

Як явище народної творчості петриківський розпис з'явився на стінах у сільській хаті. Сьогодні його використовують у фарфоровій і текстильній промисловості, поліграфії, на побутових дерев'яних предметах. Зустріти його можна в інтер'єрах та екстер'єрах громадських будівель.

Почали збирати зразки петриківського розпису ще на початку 20 століття. Твори майстрів цього виду мистецтва зберігаються як у музеях, так і в приватних колекціях.

Одна з таких колекцій належить Василю Васильєву. Завдяки своїм зусиллям він зібрав велику колекцію таких майстрів народного розпису, як Н. Турчин, В. Глущенко, О. Білозерова, Ф. Панко, В. Панко та ін.

Працюватиме виставка до 3 жовтня.

Більше про петриківський розпис читайте в статті: «Славетний петриківський розпис — бренд України».

Де: Київ, вул. Лаврська, 9.

Коли відкриття: 18 вересня о 16:00.

Час роботи виставки: 18 вересня — 3 жовтня; з 10 до 17:30 щодня, крім вівторка.

Як дістатися від станції метро «Арсенальна»:

Більше зразків можна знайти в селі Петриківка Дніпропетровської області, на історичній батьківщині цього мистецтва.

Зазначимо, що в мережі представлено чимало компаній, що реалізовують сувеніри та інші предмети побуту з нанесеним на них петриківським розписом. Багато компаній може нанести петриківський розпис і за індивідуальними побажаннями. Щоб знайти такі крамниці, введіть у пошуковику запит «петриківський розпис на замовлення» тощо.

Про проведення аналогічної виставки (що вже минула) майстра петриківського розпису Галини Назаренко в Чернігові дивіться на відео:

Також дивіться більш докладне відео, де розповідаються цікаві подробиці про петриківський розпис як український символ: