ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Що робити, як вашу вулицю перейменували

Велика Епоха

У Києві йде процес перейменування вулиць, назви яких пов'язані з діячами комуністичного режиму. Про те, як поводитися громадянам у цьому випадку роз'яснює Департамент громадських комунікацій.

#img_center_nostream#Чи потрібно вносити нову назву вулиці в паспорт?

— Ні, законодавством це не передбачено. Перереєстрацію можна зробити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба.

У разі зміни адреси проживання особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це органу реєстрації місця проживання протягом десяти днів. На підставі поданих особою або її законним представником відомостей працівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України того самого дня вносить необхідні зміни в паспорт і протягом семи днів — у реєстраційний облік.

Чи треба міняти назву вулиці у свідоцтві про право власності, свідоцтві про право на спадщину, договорі купівлі-продажу, договорі обміну та договорі дарування?

— Ні, відповідно до законодавства, документи залишаються дійсними. Але якщо необхідне юридичне підтвердження, то довідку про перейменування вулиці можна отримати в Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА). На її підставі нотаріус видає документ із новою назвою вулиці.

Департамент суспільних комунікацій інформує, що за реєстрацію змін, які пов'язані з прийняттям Закону України про засудження тоталітарних режимів і вносяться до установчих документів юридичних осіб, реєстраційний збір не стягується.

Сергій Рябенко, головний спеціаліст Відділу правового забезпечення Українського інституту національнї пам'яті, роз'яснив «Великій Епосі», що робити ФОП і ЮО в разі перейменування вулиці (в статуті яких є назва цієї вулиці).

— ФОП заповнює реєстраційну картку встановленого зразка і подає до держреєстратора. ЮО робить нову редакцію статуту (зараз обов'язкове нотаріальне посвідчення підписів на статуті скасовано), заповнює реєстраційну картку і подає до держреєстратора.

Адміністративний збір за це не платиться. Зараз навіть ці документи до держреєстратора можна подавати у будь-якому районі по всій території України (тобто, якщо фірма формально зареєстрована у Кіровограді, а працює по факту у Києві, то можна подати документи у Києві, а реєстратор сам перешле їх у Кіровоград і проведе всі необхідні зміни).