ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розроблено акумулятор для будинку з матеріалів, що можна з'їсти

Велика Епоха

«Велика Епоха» раніше писала про те, чому не можна викидати батарейки, але акумуляторів Aquion Energy (англ.) це вже не стосується. Розробник стверджує, що це екологічно чистий акумулятор, і, щоб довести це, навіть з'їв шматочок електрода, повідомляє Inhabitat (англ.).

#img_center_nostream#Такий акумулятор можна використовувати у будинках, де встановлені сонячні панелі, вітрогенератори або інші автономні системи виробництва електроенергії.

Засновник компанії професор Джей Вітейкр вирішив проблему використання відновлюваної енергії та енергетичних потреб суспільства. Він знайшов просте рішення — повернутися до технології 200-річної давності — соляних батарей. Ця технологія дозволяє створювати безпечні та стійкі акумулятори. Вони можуть зберігати великі обсяги енергії, а також використовуватися в побуті.

#img_center_nostream#Батарея складається з таких елементів, як солона вода (електроліт), оксид марганцю (катод), вуглецевий композит (анод) і синтетична бавовна (сепаратор). Пристрій працює на основі неагресивних хімічних реакцій між анодом і катодом, що запобігає руйнуванню батареї, пишеться на сайті компанії (англ.).

Акумулятор виготовляють за технологією Aqueous Hybrid Ion (AHI). Його можна використовувати стаціонарно для зберігання акумульованої енергії у будинках з вітровими установками або сонячними батареями. Крім того, таку екобатарею можна використовувати для накопичення великої кількості електроенергії, що виробляється електростанціями високої потужності.

#img_center_nostream#Творці Aquion Energy стверджують, що акумулятор здатний витримувати до 3000 циклів підзарядки-розрядки, а також забезпечувати енергією електрообладнання протягом 4—20 годин безперервно. До того ж, батарея практично не нагрівається і не потребує дорогого технічного обслуговування, а також не містить шкідливих речовин, отруйних випарів або їдких кислот.

#img_center_nostream#Нині компанія Aquion Energy випускає «солоні» акумулятори трьох модифікацій: M-Line Battery Module — штабельований модуль для накопичення і зберігання енергії, для великих і автономних енергосистем; S-Line Battery Stack — для побутового використання, і Bulk Energy Storage — великомасштабна установка для електростанцій потужністю в кілька мегават.

Як отримати такий акумулятор в Україні

Завод із виробництва цих акумуляторів, як повідомляється, розташований у Пенсільванії, США, там же і магазин, де їх можна купити.

У мережі, схоже, поки продаються тільки два види акумуляторів Aquion Energy — S20P pre-wired battery stack 48V ($1 155) і M100-L082P Pre-wired Battery Module 48V ($15795), і тільки на одному сайті — altestore.com (англ.). Вказується, що для доставки такі акумулятори будуть доступі тільки на початку жовтня 2015 року. На сайті є попередній розрахунок доставки в різні країни, але під час спроби підрахувати вартість доставки в Україну, сайт видає повідомлення, що таке замовлення відразу не може бути розраховане і вартість доставки буде обговорено індивідуально в разі покупки.

Недолік

У коментарях до огляду про цей пристрій на сайті revolution-green.com (англ.) користувачі відзначають, що 3000 циклів підзарядки-розрядки є явною перевагою перед іншими видами акумуляторів, які витримують лише близько 500 таких циклів. Однак недоліком Aquion Energy є те, що вони займають набагато більше місця, ніж літій-іонні акумулятори. Приміром, розміри першої зі згаданих вище моделей (висота/ширина/довжина) — 93 х 33 х 31 см.

Подбаємо про відходи

Відзначимо: якщо тільки одна пальчикова батарейка буде викинута зі звичайним сміттям і потім потрапить на звалище, то забруднить близько 20 кв.м ґрунту або 400 літрів води. Якщо ви збираєтеся купити більш дешеві для українського ринку літій-іонні домашні акумулятори, зверніть увагу, що коли вони повністю виробляться, то їх варто здати до відповідних пунктів прийняття вторсировини.