ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Житлові будинки в Києві обладнають теплолічильниками

Велика Епоха

У Києві до кінця року встановлять 4 тисячі теплолічильників, що дозволить жителям заощадити приблизно 30% виплат за тепло, сказав міський голова Віталій Кличко, повідомляє сайт КМДА.

#img_center_nostream#За словами Кличка, у 70% столичних будинків потрібно вжити заходів з енергоощадження. І одним із перших таких заходів, каже мер, є облік — тепло можна заощадити, якщо порахувати, скільки його витрачається. Встановлення лічильників, за словами Кличка, дозволить заощадити до 30% виплат за тепло.

Наприклад, за квартиру 50 кв. м потрібно платити близько 807 грн, а якщо встановити лічильник тепла, то сума оплати зменшиться до 565 грн. Встановлення такого лічильника дозволить заощадити в середньому 43 тис. грн на місяць на весь будинок, зазначив київський міський голова.

«До початку нового опалювального сезону в Києві буде встановлено 4 тисячі лічильників (це 80 відсотків столичних будинків). Сподіваємося, збоїв з боку „Київенерго“ не буде. Таким чином, за опалювальний сезон мешканці будинків, де будуть встановлені лічильники, заощадять близько 1 млрд грн. Будинки, в яких не встановлять лічильники цього року, обладнають у 2016 році», — повідомив Віталій Кличко.

Міський голова Києва зазначив, що до питання енергоощадження влада столиці використовує комплексний підхід: встановлює лічильники, терморегулятори, в 400 будинках цього року проведуть утеплення.

«У першу чергу ми встановлюємо теплолічильники в будинках, які споживають найбільше тепла. У наступному році всі будинки будуть обладнані теплолічильниками», — сказав заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, пише «Сегодня».

Пантелєєв відзначив, що встановлення теплолічильників у маленьких будинках — пріоритет другого порядку, оскільки це не має такого економічного ефекту, як у великих будинках.

Нагадаємо: навесні 2015 року Кличко обіцяв, що теплолічильники встановлять до початку наступного опалювального сезону.

Як ще можна заощадити на опаленні в будинку, раніше розповіли українські екологи в підготовленому короткому мультфільмі: