ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розроблено сонячні панелі у вигляді японських кірігамі

Велика Епоха

Cонячні панелі, які використовують для збирання енергії Сонця, можуть набути нового вигляду і стати більш ефективними. Розробники із Університету Мічигану використали форму японської витинанки — кірігамі — щоб добувати більше енергії, при цьому менше витрачати на обслуговування батарей.

#img_center_nostream#Науковці запропонували просте вирішення проблеми ефективності фотоелементів. Якщо звичайні сонячні батареї потрібно повертати перпендикулярно до Сонця, щоб отримати більше енергії, і, відповідно, витрачати кошти на конструкцію — трекер, який буде їх обертати, то винайдені батареї самі легко змінюють кут своєї поверхні.

Представлена стрічка із фотоелементами, що має поперечні розрізи, під час розтягування розділюється на хвилясті смужки. В залежності від ступеня розтягнення, ділянки поверхні таких смужок можна поставити перпендикулярно до кута падіння сонячних променів.

Тести показали, що використання такої технології дозволило зібрати в середньому на 36% більше сонячної енергії, ніж у нерухомих панелях, тобто на 4% менше, ніж за допомогою сонячних батарей, що обертаються за Сонцем.

Критики технології сумніваються у високих показниках ефективності представлених панелей, оскільки їхня поверхня хвиляста, отже перпендикулярно до сонячних променів стає тільки частина стрічки. Науковці ж зауважують, що технологія пройшла випробування і їхні батареї збирають на 20—40% більше енергії в реальних умовах.

Наразі розробники проходять процедуру патентування пристрою і шукають партнерів, які допоможуть представити розроблені сонячні панелі на ринку.

Контакти розробників можна знайти на сторінках Університету Мічигану: Макс Штейн (доцент кафедри матеріалознавства та інженерії, хімічної технології, мистецтва і дизайну і макромолекулярної науки та інженерії); Стефен Р. Форрест (професор електротехніки та комп'ютерних наук, фізики і матеріалознавства та інженерії), Кіусан Лі (докторант електротехніки та комп'ютерних наук).

Якщо у вас немає змоги використовувати сонячну панель для забезпечення електрикою свого дому, скористайтеся порадами про те, як економити електроенергію.

Що ж до самих батарей і батарейок, пам’ятайте, що їх потрібно правильно утилізувати. Навіть звичайна пальчикова батарейка, як вважається, забруднює 20 квадратних метрів площі або 400 літрів води. Пункти прийому різних видів відходів, в тому числі й батарейок, можна знайти на мапі, розробленій «Великою Епохою».