• Розроблено сонячні панелі у вигляді японських кірігамі

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 8 березня 2016 року

Cонячні панелі, які використовують для збирання енергії Сонця, можуть набути нового вигляду і стати більш ефективними. Розробники із Університету Мічигану використали форму японської витинанки — кірігамі — щоб добувати більше енергії, при цьому менше витрачати на обслуговування батарей.

Науковці запропонували просте вирішення проблеми ефективності фотоелементів. Якщо звичайні сонячні батареї потрібно повертати перпендикулярно до Сонця, щоб отримати більше енергії, і, відповідно, витрачати кошти на конструкцію — трекер, який буде їх обертати, то винайдені батареї самі легко змінюють кут своєї поверхні.

Представлена стрічка із фотоелементами, що має поперечні розрізи, під час розтягування розділюється на хвилясті смужки. В залежності від ступеня розтягнення, ділянки поверхні таких смужок можна поставити перпендикулярно до кута падіння сонячних променів.

Тести показали, що використання такої технології дозволило зібрати в середньому на 36% більше сонячної енергії, ніж у нерухомих панелях, тобто на 4% менше, ніж за допомогою сонячних батарей, що обертаються за Сонцем.

Критики технології сумніваються у високих показниках ефективності представлених панелей, оскільки їхня поверхня хвиляста, отже перпендикулярно до сонячних променів стає тільки частина стрічки. Науковці ж зауважують, що технологія пройшла випробування і їхні батареї збирають на 20—40% більше енергії в реальних умовах.

Наразі розробники проходять процедуру патентування пристрою і шукають партнерів, які допоможуть представити розроблені сонячні панелі на ринку.

Контакти розробників можна знайти на сторінках Університету Мічигану: Макс Штейн (доцент кафедри матеріалознавства та інженерії, хімічної технології, мистецтва і дизайну і макромолекулярної науки та інженерії); Стефен Р. Форрест (професор електротехніки та комп'ютерних наук, фізики і матеріалознавства та інженерії), Кіусан Лі (докторант електротехніки та комп'ютерних наук).

Якщо у вас немає змоги використовувати сонячну панель для забезпечення електрикою свого дому, скористайтеся порадами про те, як економити електроенергію.

Що ж до самих батарей і батарейок, пам’ятайте, що їх потрібно правильно утилізувати. Навіть звичайна пальчикова батарейка, як вважається, забруднює 20 квадратних метрів площі або 400 літрів води. Пункти прийому різних видів відходів, в тому числі й батарейок, можна знайти на мапі, розробленій «Великою Епохою».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...